Jde o podobenství s rasistickým podtextem, pojednává „o vládě odporných slepic nad hodnými kachnami“. Píše to server Týden.cz.

Rasistický komiks, který pravicoví extrémisté distribuují mládeži, si můžete prohlédnout ZDE (formát pdf).

„Plánujeme ale, že ho budeme tisknout a rozdávat před školami v rámci našich osvětových akcí,“ řekl on-line deníku předseda Dělnické mládeže Erik Lamprecht. Podle serveru je však z internetových stránek této organizace zřejmé, že návštěvy před tuzemskými školami její členové praktikují už zhruba rok. Kampaň s názvem Školní dvůr se prý dosud odehrávala převážně před středními školami v Mostě, Brně a Ostravě.

Komiks na první pohled může budit zdání, jako by byl z dílny některého z mladých ultrapravičáků. Na obalu totiž není o autorech ani slovo. „Původní "Bajku o kachnách a slepicích", která měla zpodobňovat údajnou nadvládu Židů nad zbytkem obyvatel, má ale na svědomí úplně jiný formát. Zakladatel Americké nacistické strany a známý popírač holokaustu Lincoln Rocwell, který byl zastřelen v roce 1967,“ uvádí web. Dodává, že samotný komiks už se stejnými obrázky v minulosti vydali lidé z německé NDP (Národně demokratické strany Německa), která se hlásí k pangermánství a bývá označována za neonacistickou.

České zákony sice propagaci stran a hnutí přímo ve školních zařízeních výslovně zakazují, členové Dělnické mládeže to ale obcházejí. Tiskoviny distribuují na veřejných prostranstvích před školami. Podle právníků je tento postup na hraně, zákon prý ale asi neporušují.