O soutěži GAYMAN roku se dozvěděl prostřednictvím sociálních sítí. „Viděl jsem reklamní spot a vůbec se mi nelíbil. Ten kluk v něm vypadal moc uměle. Tak mne to vyhecovalo a sám jsem se přihlásil," popisuje třiadvacetiletý Josef Samek z Kočína na severním Plzeňsku, který nakonec postoupil mezi devět finalistů Česko-Slovenské soutěže.

V současné době se připravuje na finále soutěže sympatií, jež se uskuteční 10. září. „Už jsme byli na soustředění, kde jsme trénovali choreografii. Kromě módní přehlídky nás čeká promenáda v plavkách a volná disciplína," jmenuje mladík, který se promění v baviče. „Chtěl bych předvést komediální vystoupení jako Iva Pazderková, ta je prostě skvělá," rozplývá se Samek, který se do soutěže, jež se koná už popatnácté, přihlásil ze zvědavosti a aby poznal nové lidi.

O tom, jak vše od prvního castingu až do finále probíhá, se finalista navíc rozhodl napsat knihu. „Do teď jsem psal jen fiktivní pohádky. V počítači mám sice i nějaké delší romány, ale zatím jsem žádný nedokončil. Kniha o soutěži bude první, kterou vydám," slibuje si mladík z Plzeňska. Celý příběh formuluje jako pohádku.

Kromě psaní fiktivních povídek a knihy začal Josef Samek nedávno také s herectvím a moderováním. „Zatím toho nemám moc za sebou, ale baví mne to," přiznává finalista soutěže sympatií. Tím však jeho záliby nekončí. Má rád sport, četbu i zahradničení.

„Teď se snažím vypěstovat melouny," usmívá se Samek, pro nějž je specifické, že lidem téměř nikdy nepodává ruku. „Já je objímám. Většina to přijme a potěší je to, někoho to však urazí. Dělám to, protože podle psychologů se pro udržení dobré nálady doporučuje obejmout minimálně pět lidí denně nebo jednomu dát přes držku. Tak co je lepší?" ptá se mladík.