„Jenom pro utvrzení všech pravicově smýšlejících lidí, že má smysl volit pravici a zamezit návratu komunistů a atmosféry strachu… Je mi z toho zle a omlouvám se, že sem dávám něco tak sprostého, ale kdo nevidí, neuvěří…," napsala k tomu na Facebooku sama Černochová.

Podle ní jde o e-mail mladého komunisty, který reaguje na její kritiku zneužití shromažďovacího práva na náměstí Míru, kam vjel konvoj těžkých aut bez povolení. „Lidi odskakovali z chodníku, tramvaje stály, auta nejezdila… Partička komoušů si udělala na Míráku mejdan, před kostelem, s hákovým křížem na ruce řvali německy do tlampače, vlajky vlály, oni se bavili…," pokračuje Černochová s tím, že lidi volali na radnici a báli se, co se děje.

Mladý komunista vyhrožoval v e-mailu starostce Prahy 2.

V e-mailu je jí dokonce pisatelem vyhrožováno: „Máš strach že po volbách jak se dostaneme ke korytům tak zlodějský prasata s ODS půjdou sedět a tam zažijete peklo takže ještě něco zkus a s držky budeš mít krvavou sračku špíno."

Měla to řešit

Ve svých dalších komentářích Černochová popisuje, že se s daným chováním již jednou setkala, a to v době, kdy navrhovala významný den Jana Palacha. „Je pravda, že jsem to asi měla řešit, dostávala jsem maily, zprávy hodně podobného obsahu, možná ještě nechutnější. Jenže jeden kolega podal trestní oznámení a Policie ČR to odložila, že neprokázala, že to dotyčný poslal, což je asi pro nás všechny dost demotivující," zkonstatovala politička. Ta přímo pro Deník.cz uvedla, že se o podání trestního oznámení kvůli tomuto e-mailu ještě právě s kolegy poradí. „Nechci přidělávat policii práci. Jako starostka městské části budu raději, pokud bude státní policie více vidět v našich ulicích," uvedla. 

O svůj život se Černochová v tuto chvíli nestrachuje. „Politik asi musí mít pro strach uděláno," řekla Deníku.cz s tím, že vyhrožováno jí bylo i v momentě, kdy na Praze 2 docházelo k omezení hazardu. „To bylo asi nebezpečnější, než je tento výlev mladého muže," doplnila s tím, že diskuze jí rozhodně není cizí. „Vadí mě pouze urážky a vulgarity," dodala. 

Komunistický svaz mládeže se ozval

KSČM se od chování mladých komunistů distancuje. „Jejich způsob komunikace je hrůzostrašný, jejich vulgarismy odsuzujeme," sdělil Novinkám.cz předseda Okresního výboru v Olomouci Alexander Černý. Pisatelem urážlivého e-mailu Černochové je totiž podle serveru a samotné političky zřejmě mladý komunista Aleš Rozsíval z Prostějova.

Od pisatele dává ruce pryč také Komunistický svaz mládeže. „Komunistický svaz mládeže jako spolupořadatelská organizace mezinárodní protiválečné kampaně Třídní boj místo světové války cítí potřebu se vyjádřit k pokusům o spojování s tímto e-mailem. Člověk, o kterém se hovoří jako o autoru tohoto e-mailu, zcela určitě není členem žádné z pořadatelských organizací. E-mail nese znaky antikomunistické provokace. Spojování e-mailu a jeho autora s Komunistickým svazem mládeže je konstruktem, který se nezakládá na pravdě," napsal a svaz Jan Kamenický.