Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Móda, či směr? Naturální vína mají příznivce

/INFOGRAFIKA/ Ctí odkaz předků a naplno využívají potenciál přírody. Hrozny sbírají ručně, někteří je místo lisování šlapou. Vinaři autentisté se zřekli používání chemie a krášlících zásahů. „Nabízíme alternativu proti rychle vyrobeným a komerčním vínům," řekl Jaroslav Osička z Velkých Bílovic na Břeclavsku.

25.3.2017 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Je jedním ze členů spolku sdružujícího podobně smýšlející moravské i slovenské vinaře. Ti se ve své chartě zavázali dodržovat jasně stanovené postupy při výrobě naturálních vín. Používají pouze ekologicky šetrné látky, odmítají syntetická hnojiva nebo strojový sběr hroznů.

Čtěte také: Vláda chce vyhnat divočáky z úkrytu. Z řepky a kukuřice

Mošty kvasí přirozeně a konzervovat víno sírou je pro ně možné jen minimálně. „Je to podobné jako ve fabrice na kuřata v komedii Křidýlko nebo stehýnko s Louis de Funèsem. My nechceme dělat brojlerová vína," prohlásil vinař.

Pro zvětšení klikněte.

Hnutí Autentistů existuje od roku 2008. Z původního spolku několik vinařů později vystoupilo. Značku vymyslel básník a vinař Bogdan Trojak. „Dnes na Moravě existuje spolek Autentista Moravia Magna, který se řídí novou chartou. Druhý, mezinárodní spolek Autentista Monarchia je vlastník ochranné známky a jako jediný propůjčuje vinařům logo s písmenem A, které zákazníkovi garantuje, že víno vzniklo v souladu s přísnější chartou," vysvětlil Trojak. Dodal, že na Slovensku působí spolek Autentista Slovakia.

Jedním z typů přírodního ušlechtilého nápoje je třeba oranžové víno. Vyrábí se z bílých hroznů, přičemž svůj charakter získává dlouhou macerací, tedy luhováním. Jeho kořeny lze hledat v Gruzii, kde je tento způsob výroby známý po tisíce let. Používají se pro něj kvevri velké hliněné nádoby zakopané v zemi. Jednu takovou má Vladimír Lojda ze Znojma. „Oranžádu lze samozřejmě vyrobit i v sudu, kde je ale ve víně mírně patrný vliv dřeva. Amfora zachovává čistou chuť," tvrdí Lojda.

Čtěte také: Mezinárodní úspěch! Vinař Josef Valihrach vyhrál prestižní soutěž v USA

Superpřírodní vína stále představují ozvláštnění současné nabídky, což třeba přední vinařské podniky vítají. „Jsem příznivec různých specialit a navrácení se ke kořenům výroby vína. A pokud tato forma někomu chutná, proč ne. Jistě to ale nebude směřovat k nějakému velkému obchodu," uvedl ředitel Znovínu Znojmo Pavel Vajčner.

V podobném duchu se vyjádřil ředitel Svazu vinařů České republiky Tibor Nyitray. „Naturální vína našla své místo na trhu. Pokud jsou zdravá a bez závad, jsou i mimořádná a zajímavá. Těžko ale můžeme říct, jestli původní vína vypadala podobně," sdělil Nyitray.

PRO FAJNŠMEKRY

Autentická vína jsou tedy převážně pro fajnšmekry. Nejsou uhlazená, někdy bývají hrubá, minerální, některé konzumenty může odradit přirozený zákal. „Většinou v nich chybí svěží ovocné tóny. Když lidé začínají se sladkou Pálavou, tak se k nim za život ani nemusí vůbec propracovat. Jejich chuť je totiž komplikovaná," tvrdí například Vít Nevěděl ze Šakvic na Břeclavsku, který naturální vína už vyzkoušel.

Příznivců ale přibývá. Hlavní tuzemské odbytiště je Praha, jinak produkce směřuje spíše do zahraničí. Podle odborníků si autentisté vybrali složitou a strastiplnou cestu a ne vždy jejich dílo jejich filozofii odpovídá. „Vyrobit naturální víno bez vad a chorob je mnohdy daleko složitější než v konvenčním způsobu. O to kritičtěji by ke svým výrobkům měli vinaři přistupovat," myslí si hlavní sommelier Národního vinařského centra Marek Babisz.

Zákon autentická vína zatím nezná. Autentisté jsou zařazení v ekologickém režimu pěstování s vlastní nadstavbou v tom, jak k práci přistupují. Moderní technologie, které odmítají, jsou i v běžné bioprodukci povolené.

Nepřehlédněte: Experti: připlácení na péči vylepší zdraví i rozpočet státu

Naturální víno je jako silný vývar

Vinař Milan Nestarec se řadí k těm, kteří vyrábějí naturální vína.

Normální. Tak bere vína, která vyrábí, Milan Nestarec, jenž má vinařství ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku. I když se řadí k málu vinařům produkujícím naturální vína. „Je to víno, do kterého nic nepřidám a nic z něho nevezmu. V tom je celá podstata," líčí vinař.

Jaký je rozdíl mezi autentickými a běžně prodávanými víny? Nestarec nabízí srovnání s vařením. „Vína, jež dělám, se dají přirovnat k silnému vývaru, který se vaří z kostí celou noc. Přitom jiný dělá polévku z prášku, polotovaru nebo bujónu," přibližuje vinař.

Výroba běžných vín jej neuspokojovala. Názor na ně změnil asi před deseti lety. „Už ve škole mě na naturální vína upozornil jejich výrobce Jaroslav Osička. A později mě přesvědčily hlavně návštěvy Itálie a Slovinska," zmiňuje člen spolku Autentistů. Oceňuje také podporu svého otce, s nímž začínal vinařit.

Obliba autentických vín u lidí stoupá, ale nikdy podle něj nezaujme většinu konzumentů. „Jejich výroba je mnohem pracnější, je tam více rizik, menší výnos z hroznů. Navíc se nedají dělat průmyslově ve velkém," míní vinař.

Pousměje se při zmínce o oranžovém vínu. „I my pracujeme s hroznem a se šlupkou, což je technologie oranžových vín. Ale pokládáme je za bílá vína. Neoznačujeme je jako oranžová," vysvětluje Nestarec. Dodává, že v jeho produktech zcela schází siřičitany či kvasinky běžně obsažené ve většině prodávaných vín.

Kromě domácího trhu je aktivní i v cizině. Prodává tam až pětaosmdesát procent produktů. „Jde o celkem dvacet zemí. Patří mezi ně Austrálie, USA, Japonsko či Kanada," vyjmenovává.

VEDOUCÍ ÚSTAVU VINOHRADNICTVÍ A VINAŘSTVÍ MOJMÍR BAROŇ ŘÍKÁ:

Svět se vrací k tradiční výrobě

Výrobě vína podle tradičních původních technik bez chemie se v České republice zatím věnují jen jednotliví vinaři. „Je to i marketingový způsob, jak se odlišit od většinové produkce na trhu," říká o výrobcích autentického vína vedoucí ústavu vinohradnictví a vinařství v Lednici Mojmír Baroň.

Čím se autentisté hlavně liší od obvyklých vinařů?
Používají tisíc let staré postupy výroby vína. Mají také zakázaná různá aditiva, která se dnes běžně do vína přidávají. To ale zároveň klade obrovské nároky na kvalitu hroznů, protože vinař má při jejich zpracování mnohem méně nástrojů, jak víno ovlivnit.

Jedná se o typicky český směr, nebo je běžný i v zahraničí?
V cizině, vyjma Slovenska, neznají pojem autentické víno, to je náš pojem. Všude je ale patrný trend návratu k tradičním postupům výroby. Fungují tak světoznámá vinařství, která prodávají lahve i za stovky eur.

Takže je to přirozený vývoj v tuzemském vinařství?
Česká republika v posledních letech prochází výrazným vinařským boomem, který okolní státy zažily dříve. Vinař, který na trh přijde s něčím, co už tu je, není nijak zajímavý. Tato situace proto nahrává příchodu odlišných metod výroby.

Existuje v České republice i nějaký jiný menšinový způsob výroby vína?
Přibližně před měsícem tu vznikl kvevri-klub. Jde o vinaře, kteří vyrábí víno v hliněných amforách z Gruzie a Arménie. Je to velmi stará metoda.

Nepřehlédněte: Potravinou roku jsou ve Středočeském kraji uzeniny, pečivo i víno

Autor: Jiří Kosík, Michal Hrabal

25.3.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Optometrista 25 000 Kč Optometristé Optometrista/ka - Tábor. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka / Optometrista , , Požadujeme:, , • VŠ vzdělání v oboru optometrie, • Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, • Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , • Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, • Vyšetření a měření zraku klienta, • Aplikace kontaktních čoček a jiné, • Poskytování poradenství zákazníkům, • Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, • Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , • Silné zázemí stabilní české společnosti, • Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, • Velkou podporu na počátku spolupráce, • Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, • Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, • Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Vaše optika, tábor, kvapilova, Kvapilova, č.p. 2060, 390 03 Tábor 3. Informace: Veronika Pokorná, . Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč Obchodní zástupci Řidič prodejce kvalitních mražených potravin - Chotěboř. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jsme jedničkou na českém trhu v přímém prodeji a distribuci mražených potravin a to již 25 let. Máme široký výběr kvalitních mražených produktů a dovezeme Vám je až k Vám domů., , ŘIDIČ PRODEJCE KVALITNÍCH MRAŽENÝCH POTRAVIN, , • Jste ochotní pracovat v odpoledních hodinách?, • Dokážete vytvářet a udržet dlouhodobé obchodní vztahy?, • Dokážete se postarat o svěřený region a rozvíjet ho?, • Nebojíte se oslovit cizí lidi s nabídkou?, • Je pro Vás získání nového zákazníka jednoduché?, • Oceňujete, když dostanete důvěru a můžete pracovat samostatně?, , Vaším denním chlebem bude následující:, • Pravidelná návštěva a prodej u stálých zákazníků, • Budování dlouhodobých obchodních vztahů se zákazníky, • Rozvoj svěřené oblasti, , Co potřebujete?, • ŘP sk. B, • Potravinářský průkaz a dobrou kondici (manipulace se zbožím), • Touhu obchodovat a v této oblasti se dále zlepšovat, , Co Vám můžeme zaručit?, • Dostanete portfolio zákazníků a důvěru v to, že se o ně dokážete postarat, • Intenzivní zaškolení a trvalá podpora, • Budete obchodovat se sortimentem, který lidem maluje úsměv na tváři, • 15. dostanete vždy svou mzdu na účet, • Svými výsledky můžete ovlivnit výši své odměny, • Čeká Vás práce především v terénu, • Stanete se součástí společnosti s rodinnou atmosférou, • Když se osvědčíte, dostanete velkou dávku volnosti. Pracoviště: Březhradská 148/3, 503 32 hradec králové - březhrad, . Informace: Lucie Mikolášová, +420 724 736 609. Technika a elektrotechnika - Pohodová práce ve výrobě, 2 směny, až 23.000 Kč/m. 19 000 Kč Hledáte pohodovou práci v silné, stabilní společnosti a chcete pracovat v moderním a přátelském prostředí? Pak máme práci pro Vás. Pro významnou mezinárodní společnost, která se zabývá výrobou výtahů, eskalátorů a pohyblivých chodníků, hledáme pracovníky do výroby. Místo výkonu práce je asi 10 minut chůze z centra Břeclavi. Praxe v oboru není třeba, je zde však možnost nástupu i na kvalifikovanější pozici (svářeč, elektrikář). Náplň práce: Budete mít na starosti montáž a servis výtahů a eskalátorů, ve všem Vás zaškolí. Montážní práce probíhají přímo v budově pracoviště, v případě zájmu je možno jezdit i na montáže do zahraničí. Místo výkonu práce: Břeclav. #8rtdW Řemeslné práce - Obsluha CNC obráběcího centra 25 000 Kč Do naší zavedené truhlárny hledáme obsluhu CNC obráběcího centra. Pracovní náplň: Zajištění obsluhy CNC stroje (obráběcí centrum), výroba zakázek na míru, dodržování postupů BOZP a PO, odpovědnost za kvalitu odvedené práce.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brexit. Ilustrační snímek
13

Británie může jednostranně stáhnout rozhodnutí o odchodu z EU, rozhodl soud

Tragická dopravní nehoda u čerpací stanice na 37. kilometru dálnice D5 na Berounsku.
14

Na Berounsku narazilo na benzince auto do kamionu. Dva lidé zemřeli

Stanice hyperloopu v Brně? Dřevěný mrakodrap. Návrh se líbí i vedení města

/VIZUALIZACE/ Poslouží lidem k práci, bydlení anebo přestupu na hyperloop. Studenti z brněnské techniky navrhli mrakodrap, který za padesát let může být součástí cestování ve vysokorychlostních kapslích. Zájem o stanici projevili i brněnští radní.

Kam s přebytečnými odpadky? Z jejich zbytků lze stavět silnice

Při spalování tuny směsného komunálního odpadu se jej téměř sedm desetin spálí a vznikne tak teplo nebo elektrická energie. Zůstane ještě dvacet kilo kovu a téměř čtvrt tuny škváry. Zatímco v Česku zatím bez využití končí na skládce, země jako Francie či Německo ji již často beze zbytku využívají ve stavebnictví.  

Projekt Expedice Mars: čtyři dny v malé místnosti, bez telefonů nebo internetu

Víc než sto hodin jsou zavření v malé místnosti. Musí se umět vypořádat s náročnými situacemi i sami se sebou. Unikátní evropský projekt Expedice Mars se vrací na vyškovskou hvězdárnu. Na té se simulovaný let na rudou planetu bude konat už popáté. Jako na jediné hvězdárně v republice.

Učitelé přijali inkluzi napůl. Teď dostanou novou vyhlášku

Běžné školy vzdělávaly žáky s nejrůznějšími handicapy vždycky, avšak teprve po inkluzivní novele, která nabyla účinnosti v září 2016, stát jejich speciální potřeby pokryl i finančně. Velká část rodičů se toho chopila a žádala rediagnostiku svých dětí, aby mohly navštěvovat nespeciální třídy a měly příslušné pomůcky, eventuálně asistenta. Ne všude ředitelé a učitelé tento nápor zvládli. Pochopitelně i kvůli dramatickému nárůstu byrokracie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT