„Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují,“ napsali Monika a Andrej Babišovi ve společném postu na Instagramu.

Manželé se seznámili v roce 1992 v Lovochemii, kam litoměřická rodačka Monika Babišová nastoupila na místo sekretářky, bývalý premiér tam pak pracoval jako ředitel. Přestože používala příjmení Babišová již od roku 2013, svatbu měli na Čapím hnízdě v Olbramovicích až v roce 2017.

„Jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejeme zachovat rodinnou harmonii. Děkujeme vám za pochopení a žádáme o zachování soukromí. Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné,“ doplnil rozcházející se pár.

Policie objasnila výhružný dopis pro Moniku Babišovou:

Prezidentský kandidát Andrej Babiš s manželkou Monikou ve volební místnosti ve druhém kole prezidentských voleb, 27. ledna 2023, Průhonice
Policie objasnila výhružný dopis Babišové: Náboj nebyl ostrý, podezřelý zemřel

Babišová expremiéra doprovázela na některých pracovních cestách. Navštívila s ním například Spojené státy, Izrael či Francii. Svého chotě podporovala při jeho loňské prezidentské kandidatuře, policie se ale tehdy také zabývala tím, že dostala výhrůžný dopis s nábojem.

Policisté případ objasnili, věc kvalifikovanou jako nebezpečné vyhrožování odložili, protože podezřelý zemřel. Náboj podle policie nebyl ostrý.

Majetek bývalého premiéra podle časopisu Forbes činí 3,5 miliardy dolarů (82 miliard korun), je tak sedmým nejbohatším Čechem. V mezinárodním srovnání se Babiš po poklesu hodnoty majetku o 600 milionů dolarů propadl letos meziročně o 241 míst na 920. příčku.

Šéfovi opozičního hnutí ANO plynou přes svěřenské fondy příjmy z koncernu Agrofert, který dříve vlastnil přímo.