Loni v polovině ledna nemilosrdně zavraždil osmdesátiletou sousedku Marii R., která ho přistihla, když vnikl to jejího domu, telefonoval na erotickou linku a při tom se ukájel. Udělal to už potřetí; jak ukázal telefonní účet, celkem takto provolal 1114 korun. „Za to by dostal nejspíš podmínku,“ podotkl jeho advokát Karel Kolář.

S tím, že se vše provalí, se však Kubín přistižený s tepláky u kolen a sluchátkem na uchu nechtěl smířit. Na vražedný útok si prý nepamatuje – připouští ale, že když posléze zase začal vnímat, seděl v křesle se zkrvaveným nožem a nehybná oběť ležela v chodbě. „Zasadil jí celkem 20 bodných ran, z nichž osm proniklo do pravé hrudní dutiny a mezihrudí a sedm ran proniklo do břišní dutiny,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Richard Štainc.

„Poškozená utrpěla mnohočetná bodná poranění srdce a velkých cév mezihrudí, pravé plíce, bránice, sleziny, jater, žaludku, tlustého střeva, levé nadledviny a levé ledviny a zemřela na místě na poranění vnitřních orgánů neslučitelná se životem,“ konstatoval Štainc.

Pak ještě vrah mrtvé tělo ukryl do sklepa, rozházením věcí předstíral vloupání – to prý pod vlivem televizních detektivek. A dokonce ženu, kterou sám zamordoval, ještě pomáhal hledat, když se po ní příbuzní začínali shánět!

Za hrůzný čin, který spáchal, může Kubín dostat až výjimečný trest. Protože se ale čeká na příjezd znalce o boru psychiatrie, který je v zahraničí na kongresu, nepadne verdikt dříve než počátkem února.

 

Přistihla souseda při onanii, zaplatila to životem

Praha/ Žít vedle chlípníka, který si nedokáže najít partnerku a svou náruživost uspokojuje voláním na předražené erotické linky, může být životu nebezpečné. Loni 18.ledna se to ukázalo vosadě Bojetice uBobrovice na Mladoboleslavsku, kde 23letý Karel Kubín večer brutálně zavraždil 80letou důchodkyni ze sousedství Marii R. Nemilosrdně ji sprovodil ze světa jako nepohodlného svědka. Žena ho přistihla, jak se vloupal do jejího domku, aby zjejího telefonu mohl volat na placenou erotickou linku a při tom se pohlavně ukájet. Podobně do jejího domku nepozorovaně vnikl zadními dveřmi už oVánocích roku 2006– a onanií usluchátka si vsousedčině křesle zpestřil Boží hod iŠtěpána. Provolal tak 1114Kč. Chtíč, který ho přepadl 18.ledna, měl ale tragické vyústění. Kubín mylně předpokládal, že stará paní opět odcestovala. To byl ale tragický omyl. Načapala ho vteplákách ukolen, když se pohlavně ukájel.

Těžko říci, kdo byl vté chvíli zaskočen víc. Kubín měl ale navrch. Popadl nůž– a nepohodlné svědkyně se rozhodl zbavit za každou cenu… Soudní lékaři napočítali na těle oběti dvě desítky bodných ran! Vzhledem ke zranění srdce, velkých cév mezihrudí ipravé plíce nastala podle znalců smrt téměř okamžitě. Vrah ale tvrdí, že si na ženin zápas oživot nepamatuje. „Když jsem se probral, ležela vchodbě a já měl vruce krvavý nůž,“ tvrdil ve čtvrtek soudu stejně jako dříve vyšetřovatelům. Aprávě od čtrtka ze zhrůzného činu zpovídá před Krajským soudem vPraze.

Náklonnost kplaceným vzdechům ztelefonního sluchátka už Kubína nejednou přivedla do maléru. Pro vysoké účty odhlásila jeho matka telefon, kvůli příliš provolané částce ze služebního mobilu a následnému manku vpokladně přišel opráci číšníka. „Říkal jsem si, že toho nechám, ale nešlo tomu odolat,“ přiznává. Vše tak vyvrcholilo nelítostným mordem.

Stěží pochopitelné je ipočínání vraha po činu. Pro psa své oběti sice připravil vodu a na podlahu kuchyně nasypal granule, aby zvíře nestrádalo– pak ale začal zametat stopy. „Napadlo mě to podle detektivek vtelevizi,“ vysvětloval Kubín. . Ubodanou důchodkyni svrhl do sklepa a po domku rozházel obsah skříní, aby předstíral vloupání. Podařilo se mu tak tahat policii za nos půl roku; za mřížemi skončil až vpolovině června. Původně se sice snažil tvrdit, že šel do domku krást a vážně zraněnou sousedku našel ležet na zemi– když se ale policisté zeptali na jeho vztah kerotickým linkám, začal až překvapivě ochotně vyprávět, jak se vše seběhlo.

Šokující však bylo, když vyšlo najevo, že ráno po vraždě nejen vyjel do Prahy, aby cestou vyhodil zokna vlaku vražedný nůž a na Václavském náměstí nacpal do odpadkového koše své tepláky potřísněné krví– a po návratu předstíral jakoby nic. Když se usousedů po zamordované ženě shánět její příbuzní, neváhal doprovodit jejího vnuka na hřbitov, aby zkontrolovali, zda tam třebas neupadla a nepotřebujepomoc…

Verdikt zřejmě padne počátkem února. AKubín by mohl skončit za mřížemi ina doživotí.

Co také řekl obžalovaný

  • Svou mikinu jsem nevyhodil– byla červená a nebyl jsem si jistá, jestli je na ní krev. Apak ji matka vyprala.
  • Rukavice jsem si nebral kvůli tomu, abych tam nezanechal otisky. Snimi to prostě bylo byla tak nějak–lepší.
  • To, co se nachází urukavic odhozených vlese, jsou moje slipy. Protože jsem si neměl čím utřítprdel.
  • Proč má oběť shrnuté kalhoty, si nedovedu vysvětlit. Určitě to ale nemělo žádný sexuálnímotiv…
  •