Devětačtyřicetiletý muž z Ostravy jel krátce před 17 hodinou v Šenově u Nového Jičína na motocyklu Yamaha, když se srazil s osobním automobilem. „Nehoda se stala na Dukelské ulici,“ uvedla okresní policejní mluvčí Miroslava Šálková. Viníkem je pravděpodobně osmatřicetiletý muž z Nového Jičína, který řídil Škodu Octavii s přívěsným vozíkem.

„Ve vozíku měl tři sta kilogramů železa. Při odbočení vlevo nedal přednost protijedoucímu motorkáři, který narazil do vozíku přesto, že brzdil,“ popsala mluvčí.

„Na místě havárie byla jako první posádka sanitky, která nalezla zraněného motorkáře v bezvědomí a se srdeční zástavou. Lékař proto okamžitě zahájil oživovací pokusy za použití přístrojové techniky,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nedlouho poté k místu nehody přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a jeho posádka pomáhala novojičínským záchranářům v boji o motorkářův život. „Muž však na místě podlehl svým mnohočetným poraněním a po více než půl hodinové resuscitaci museli lékaři konstatovat jeho smrt,“ uzavřel Humpl.