Kolem půlnoci došlo u sjezdovky ve Svatém Petru ke smrtelnému zranění jednatřicetiletého muže, který pravděpodobě po jízdě na matraci narazil do pódia.

Čtěte také: Dodávka narazila do čisticího vozu. Jeho řidič si zlomil nos

"Na místo události vyjeli devět minut po půlnoci profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna. Hasiči ve spolupráci s členy Horské služby vyprostili muže zpod konstrukce a zahájili resuscitaci, kterou prováděli až do příjezdu záchranné služby," uvedla mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková. Po příjezdu posádek záchranné služby zdravotníci rozšířili základní resuscitaci o využití všech potřebných léků a přístrojového vybavení.

"Přes veškerou snahu hasičů a záchranářů muž svým zraněním podlehl. Podle prvních informací z místa muž údajně sjížděl ze svahu na matraci, která má paradoxně ztlumit případný náraz lyžaře do překážky. Jízdu ale nezvládl a ve vysoké rychlosti zcela nekoordinovaně narazil do konstrukce tribuny. Přes veškeré úsilí všech zúčastněných záchranářů se ale nepodařilo obnovit srdeční činnost zraněného muže a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt," popsal tragickou událost mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Nepřehlédněte: Vinni! Policisté, co zasahovali proti útočnici ze Smíchova, vyslechli trest

Hasiči museli převézt matku usmrceného muže na jejich zbrojnici a přivolali psychologa, který poskytl ženě odbornou pomoc. Příčiny a okolnosti tragické události šetří policisté.

"Znovu se ukázalo, jak nebezpečná může být jízda ze svahu na různých sportovních náčiních a pomůckách, které k tomu nejsou určeny. V minulosti byly zaznamenány smrtelné nehody při jízdě z kopce např. na raftu, člunu apod. Ty dokáží cestou z kopce vyvinout značnou rychlost, přičemž je velmi obtížné až nemožné je řídit nebo brzdit.