„Mohu potvrdit, že Krajské státní zastupitelství v Brně podalo obžalobu, která viní třiatřicetiletého muže z Prostějovska z napadení ženy v Prostějově, ke kterému došlo 20. prosince 2016. Hrozí mu trest odnětí svobody v délce pěti až dvanácti let,“ citovala ČT mluvčího brněnského státního zastupitelství Hynka Olmu.

Identikit pachatele útoku na Petru Kvitovou
Útok na Kvitovou: ve vazbě je třicátník z Brna, policii už jednou vyklouzl

Obviněným je třiatřicetiletý Radim Žondra. Měl mít vazby na olomouckou drogovou scénu a v minulosti byl odsouzen za útoky na seniory. V případu tenistky Kvitové byl zadržen 22. května a následně ho prostějovský soud poslal do vazby. O obžalobě rozhodne Krajský soud v Brně.

Policie dopadla agresora, který tenisovou hvězdu přepadl v jejím prostějovském bytě a vážně jí pořezal levou ruku, na základně anonymního upozornění. Kvitová utrpěla těžké poranění a hrozilo, že bude muset ukončit kariéru.

Náročná operace

Klíčovým důkazem proti němu jsou pachové stopy, které po sobě zanechal v bytě aktuálně čtvrté hráčky světového žebříčku. K dopadení přispěl i policejní tým Tempus, který se zabývá právě nevyřešenými případy.

Kromě šoku a bolesti připravil útočník Kvitovou i o značnou část sezony. Po náročné, několikahodinové operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou trvala rekonvalescence pět měsíců. Což se nakonec ukázalo jako pozitivní zpráva. Lékaři předpokládali, že tenistka bude potřebovat na zotavení delší dobu.

Zpět na vrcholu

Podle operujícího lékaře Radka Kebrleho měla poškozenou šlachu na každém prstu. 

„Měla jsem strach, jestli vůbec pohnu prsty, zda budu hrát tenis a případně jak. Začala jsem studovat, abych hlavu zaměstnala jinak. Návrat do kolotoče nebyl jednoduchý, ale cítím se zase jako normální tenistka,“ svěřila se minulý rok Kvitová Deníku po návratu na dvorce.

Letos už česká lvice opět září na světových dvorcích. Vyhrála čtyři turnaje a po návratu mezi nejlepší desítku hráček světa si zajistila i účast na vrcholném podniku sezony v Singapuru – Turnaji mistryň.

Muž, který měl údajně přepadnou Petru Kvitovou, u brněnského soudu v roce 2012 - ten jej potrestal 7,5 roky vězení za násilné loupeže na seniorech
Fotbalista i člen gangu. Muž podezřelý z přepadení Kvitové vězení dobře zná