Důvodem byly neshody s manželkou. „Podle dosavadního šetření měl muž v neděli další z konfliktů s manželkou, kterou vyhodil z domu. Zaslal jí ještě několik SMS zpráv, ve kterých se zmiňoval o sebevraždě,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Bednarčíková.

Na Jesenicku je to letos první sebevražda. „Loni jsme evidovali patnáct případů,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Ještě na samém sklonku loňského roku pravděpodobně spáchali sebevraždu dva lidé z Jesenicka. Pětasedmdesátiletý muž z Velkých Kunětic oznámil ve středu krátce před devátou hodinou ranní své manželce, že jde zatopit. Když se z kotelny delší dobu nevracel, vydala se jej hledat. V kotelně ale objevila jen bezvládné tělo. Lékař konstatoval smrt oběšením.

Šestadvacátého prosince ukončil svůj život i osmačtyřicetiletý muž z Jeseníku.

„Po poledni odešel do garáže opravovat auto. Když se dlouho nevracel, šla jej družka hledat. Našla jej bez známek života na místě řidiče v autě. Celá garáž byla plná výfukových zplodin,“ popsala situaci mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Jesenicko však podle statistik není regionem s nejvyšším počtem sebevražd. Například na Šumperku si loni vzalo život jednadvacet lidí.

„Šestnáct z nich se oběsilo,“ řekl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Prostějovsko: od začátku roku již dvě sebevraždy

Další dva letošní případy sebevražd v kraji evidují policisté na Prostějovsku.

První se stala na Nový rok ráno, kdy devatenáctiletá dívka z Prostějova skočila z balkonu v šestém patře panelového domu v Dolní ulici. Lékaři jí už nedokázali pomoci.

„I přes maximální úsilí personálu nemocnice mladá žena zemřela kvůli nezvládnutelnému krvácení v důsledku mnohočetných poranění,“ uvedl Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc, kam záchranáři dívku převezli.

Druhá sebevražda se odehrála minulý týden. Obětí byl tentokrát starší muž z Lipové na Konicku.

„Mrtvého muže našel v sobotu v jeho bytě jeden z příbuzných,“ sdělila policejní mluvčí Alena Slavotínková s tím, že další podrobnosti policie nezveřejní s ohledem na rodinu.

 

 

Policisté zabránili na přehradě sebevraždě

Bílá Třemešná/ Policistů zkrálovédvorského obvodního oddělení se dnes (ve čtvrtek) před pátou hodinou ranní podařilo zachránit sebevraha, který chtěl svůj život ukončit skokem zpřehrady Les Království. Svůj čin oznámil pětatřicetiletý muž otelefonicky na operační středisko Policie České republiky vTrutnově.

„Na místo byla ihned po tomto oznámení vyslána dvoučlenná hlídka policejního oddělení ze Dvora Králové nad Labem. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž stojí na vnějším ochozu hráze asi 6metrů od hlavního zábradlí. Uvedený ochoz je ve výšce zhruba dvaceti metrů nad zamrzlou vodní hladinou.Nešťastný muž stále opakoval, že je ve složité životní situaci a že chce skončit se svým nepovedeným životem. Policisté na místě hovořili smužem ojeho problémech a snažili se mu vysvětlit, aby od svého záměru upustil,“ uvedl tiskový mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Na pomoc mířil policejní vyjednavač ze Správy Východočeského kraje. Policisté si více než hodinu a půl smužem povídali, snažili se ho přemluvit od zoufalého kroku. Přesvědčovali ho, že jeho problémy jsou řešitelné. Jejich snaha byla úspěšná. „Muž nakonec přelezl zpět zábradlí hráze směrem do bezpečného prostoru. Psychicky zlomeného muže si na místě převzal lékař rychlé záchranné služby, který byl na místě po celou dobu řešení vypjaté situace. Lékař rozhodl ojeho převozu na psychiatrické oddělení jedné znemocnic královéhradeckého kraje,“ uvedl mluvčí Udo Ertner. Přehrada Les Království není svědkem pokusu osebevraždu poprvé. Naposledy vloňském roce vyprošťovali hasiči a policisté mladého muže, který své problémy skokem zkamenné hráze vyřešil.(bm)