Dlouho kolem toho byly nejasnosti, ale nakonec je odpověď kladná. Lze to. Zástupci dotčených úřadů potvrdili, že stejně jako na jaře je možné, aby kadeřnice, pedikérka či třeba masér přišli domů.

Poradna Deníku ke koronaviru
Co dělat, když nemám na hypotéku?

Druhá věc je, že to vláda s ohledem na vysoký počet nákaz nedoporučuje. A bojí se i samotné kadeřnice. „Tyto služby si lze objednat domů, neboť zákaz se formálně vztahuje jen na poskytování služeb v provozovně. Vzhledem k tomu, že nyní je riziko nákazy stále velké, služby v domácnosti poskytujte, prosím, jen výjimečně,“ uvedli ministerští odborníci.

„Pokud nějakou ze služeb využíváte, dodržujte hygienická pravidla. Mějte nasazenou roušku, dodržujte rozestupy a pravidelnou dezinfekci či mytí rukou,“ zdůrazňují odborníci na novém státním portálu covid.gov.cz (společný projekt poslance TOP 09 Dominika Feriho s dobrovolníky a ministerstvem vnitra).

Poradna Deníku ke koronaviru
Co dělat, když škola přešla na distanční výuku a my doma nemáme počítač?

Co teď nelze vůbec využívat, jsou služby fotografů. „Není možné fotit v ateliéru, jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán. Není možné ani focení venku, protože takový účel cesty není uvedený jako výjimka ze zákazu volného pohybu,“ uvádí web. Jediná výjimka, kde je možné fotit s profesionálem, je svatba.