Myslivci na Teplicku ale nadávají na tu druhou skupinu. „Ničí lesy a také plaší zvěř. Zůstávají po nich vyryté stopy v blátě,“ říká teplický myslivec Václav Pondělík.

„Samozřejmě i na čtyřkolky platí stejná pravidla a vyhláška silničního provozu, jako na kterákoliv jiná motorová vozidla,“ shodují se dopravní policisté. V Dubí nemají podle ředitele městské policie Tomáše Pykala žádné větší problémy se čtyřkolkami. Případů neukázněných motorkářů je ale již víc. Často nedodržují rychlost a pro strážníky je prakticky nemožné je zastavit.

„Kamera je snímá zepředu a není tak poznat ani obličej, ani poznávací značka,“ říká Pykal. Dalším nešvarem, se kterým se myslivci v teplických revírech, například v okolí Tří dubů u Prosetic, musejí potýkat, jsou černé skládky. Mohou se ale pouze podivovat nad tím, proč lidé vozí odpad daleko do lesa, když mají konkrétně v Teplicích odvoz odpadu zdarma a navíc jsou přistavovány do ulic velké kontejnery.

I sám primátor města Jaroslav Kubera říká, že je to z důvodu, aby nevznikaly černé skládky. Policie poukazuje na to, že v některých případech je možné majitele odpadu vyhledat. Třeba na základě indicií nalezených v hromadě harampádí. Terénní motocykly a čtyřkolky jsou hitem poslední doby. Jistota, že jsou takřka nepostižitelní, z některých motorkářů dělá agresory.