Jedním z myslivců byl policista a zároveň člen myslivecké stráže, který na účelové cestě v honitbě zastavil sedmadvacetiletého řidiče a vyzval ho k vystoupení z auta.

Muž mu sdělil, že hledá psa a následně se chtěl rozjet. Myslivec mu vstoupil před auto a řidič na něho začal najíždět. Pak už myslivec a policista v jedné osobě uskočit nestačil a skončil na kapotě vozu, kde se držel za stěrač a hranu.

Poté absolvoval asi půlkilometrovou jízdu na kapotě, kdy se řidič snažil rozjíždět a prudce brzdit, což nakonec skončilo pádem zastánce myslivosti a zraněním.

Podezřelý řidič ujel. Na celém případu je paradoxní to, že jsou oba členi stejného honebního společenství a podezřelý řidič ví, že kolega je policistou a členem myslivecké stráže.

Zraněný policista, který utrpěl při nedobrovolné jízdě na kapotě a následném pádu oděrky, se včera k nočnímu zážitku nechtěl vyjadřovat s tím, že vyšetřování případu je teprve v počátcích. V osudné době, kdy prováděl výkon Myslivecké stráže, byl mimo službu. Na slovo byl skoupý i druhý člen společenství, který u incidentu byl.

„Pachatel byl posléze nalezen doma. Nyní pokračují výslechy všech zainteresovaných a prověřují se skutečnosti, které incidentu předcházely. Rozhodující je, že muž neuposlechl výzvy veřejného činitele a podnikl na něj útok,“ sdělil včera krajský policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Pokračoval v tom smyslu, že policista, i když není ve službě, musí jednat tak, jako kdyby v ní byl. To znamená, podle svých možností podniknout odpovídající kroky k odvrácení či zmaření trestné činnosti.

Útoky pytláků

O setkání s pytláky v revírech nemají na Jindřichohradecku myslivci nouzi. Mnozí příslušníci Hubertova cechu hovoří o tom, že nachází v revírech pozůstatky po nelegálních lovcích a někdy jsou také vystaveni útoku.

Například bažantník z Chlumu u Třeboně kdysi byl atakován pytlákem.

Mnozí možná i mají na paměti rozsáhlý případ z roku 2001, kdy byly na Jindřichohradecku zabaveny při domovních prohlídkách nejméně dvě desítky nelegálně držených loveckých zbraní. Pytláctví se však nedařilo skupině prokázat.

Jednatel jindřichohradeckého okresního mysliveckého spolku Pavel Průša vzpomenul i případ myslivců z Mazelova na Českobudějovicku, kteří jednoho člověka kvůli podezření z pytláctví za dramatických okolností zastřelili.