Ke srážce došlo před sedmou večer na křižovatce silnice I/13 kousek od elektrárny na Prunéřov. Autobus plný lidí se převrátil na bok a předkem rozrazil potrubí horkovodu. Nehoda si vyžádala 27 zraněných, z toho šest těžce, řekl pro ČTK mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Na místo se sjelo několik hasičských sborů, sanitek, policejních posádek a také tři záchranářské vtrtulníky. Dohromady tu zasahovalo možná šedesát lidí. "Když jsme přijeli na místo, polovina lidí byla venku, druhá ještě v autobuse," líčí Jan Kuvik z kláštereckého hasičského sboru, který byl na místě jako první. Hasiči museli cestující z autobusu vyprošťovat rozbitým zadním oknem, některé dokonce vrchem bočními okny. "Nejvíc jsme se báli, aby neprasklo okno vepředu a horká pára neopařila lidi," dodal Kuvik.

První chvíle na místě byly pro hasiče opravdu hektické. Dva vozy, spoustra zraněných, unikající pára… "Za začátku nás bylo na místě málo. Na každého hasiče připadali dva až tři zranění lidé," popisuje dál klášterecký hasič. Někteří cestující prý při zásahu spolupracovali v klidu, jiní byli v šoku. Ty se hasiči snažili separovat a uklidňovat, aby nevyvolávali paniku.

I tři vrtulníky

To už se na místo začaly sjíždět další hasičské jednotky a také záchranky a policisté. Zraněné transportovaly také tři vrtulníky. První z nich podle Voleníka přistál v ústecké Masarykově nemocnici. "Zraněno bylo 27 osob, z toho šest těžce, v sedmi případech jde o středně těžká zranění a 14 lehká zranění," doplnil Voleník s tím, že 12 lehce zraněných s odřeninami a drobnými povrchovými zraněními převezl autobus hasičů do mostecké nemocnice, některé odvezl až domů.

Záchranáři vyhlásili mimořádnou událost s hromadným postižením zdraví. Na místo přijeli i speciálně školení psychologové. Policisté okolí křižovatky uzavřeli a zhruba do desíti večer dopravu odkláněli.

Autobus narazil do horkovodu, který vážně poničil. Nedaleký Klášterec je bez dodávek tepla. Podle mluvčího ČEZ Teplárenské Oty Schneppa budou dodávky obnoveny zřejmě až v neděli večer. Technici musí počkat na odklizení následků nehody. "Než se zjistí rozsah škody, co všechno je poškozené, tak to chvíli potrvá. Počítáme s tím, že naši technici začnou na havárii pracovat hned v sobotu ráno," řekl ČTK Schnepp. Bez tepla byly krátce i Chomutov a Jirkov, tam ale ČEZ Teplárenská dodávky obnovila během několika desítek minut.