Zeman oba politiky na Hrad pozval, aby si vyříkali své rozpory týkající se plánovaných změn ve strukturách policie. Na úvod jim daroval šachové hodiny s ručičkami nastavenými na za pět minut dvanáct. Podle Chovance jim Zeman žádný komentář k dárku nedával. "Spíše říkal, abychom se nehádali, že politika je šachovou hrou na dlouhou dobu a že lépe hledat shody, než to co nás rozděluje," uvedl.

Podle Babiše i Chovance se schůzka konala v celkem přátelské atmosféře a byla konstruktivní. Chovanec novinářům řekl, že s prezidentem do hloubky rozebírali, v čem spatřují problém. "Pan prezident se k tomu zítra (ve čtvrtek) vyjádří, takže nebudu mluvit za něj," řekl Chovanec. Tisková konference Zemana je naplánována na čtvrteční odpoledne.

Babiš řekl, že je "celkem rád", že Zeman schůzku svolal. "Myslím, že to bylo dobré, že jsme si vyměnili názory," poznamenal. Názor ANO se ale podle něj nezměnil. Myslí si, že reorganizace není potřeba a že její schválení bylo v rozporu s koaliční smlouvou. "Shodli jsme se na tom, že je problém potřeba přenést na půdu Poslanecké sněmovny a na ten výbor i na tu vyšetřovací komisi," řekl Babiš. Sněmovní výbor k problematice zasedne ve čtvrtek. Pokud by se nekonal, lidé by podle Babiše "asi měli zvláštní pocit, že se něco tají".