Na silnicích nižších tříd leží rozbředlý sníh, kvůli sněžení je také snížená dohlednost. A to hlavně na severu Čech. Silničáři proto nabádají řidiče k opatrnosti.

Ilustrační foto
Mokrý sníh ochromil Moravu. Způsobil desítky nehod, autobusy nabíraly zpoždění

Asi kilometr před sjezdem na Loket se staly dvě nehody v jednom úseku, srazilo se tam celkem pět aut. K nehodě dorazila jak policie, tak odtahová služba. Provoz byl obnovený po odklizení všech havarovaných aut krátce po deváté hodině. Nehoda se obešla bez zranění. 

Dopravní nehoda na D6.Zdroj: HZS Karlovarského krajeZa sjezdem na Vítkov ve směru na Karlovy Vary havarovala další dvě auta. Zraněné osoby si převzali do péče záchranáři. Silnice je v místě nehody s opatrností průjezdná. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. 

Podle meteorologů se zejména v Krušných horách mohou tvořit sněhové jazyky, může tam navíc foukat vítr s nárazy o rychlosti až 55 kilometrů v hodině. Teploty se během dne v celém kraji mají držet pod nulou.

Dálnici D10 u Prahy se po nehodě nákladního auta a dodávky podařilo zprůjezdnit krátce po půl sedmé ranní. Silničáři přesto varují, že i nadále může vozovka kvůli nízkým teplotám a dešti namrzat. 

Ledovka a sněhové jazyky

V pondělí čerstvý sníh výrazně ovlivnil ranní dopravu na jižní a východní Moravě. Po nedělní oblevě nasněžilo na většině území těchto oblastí, situaci komplikovaly namrzlé vozovky. Hasiči a policisté proto vyjížděli ke zvýšenému počtu nehod. Autobusy nabíraly velká zpoždění, s problémy se potýkala i MHD ve Zlíně a Brně. Dopoledne byl uzavřen i hraniční přechod v Mikulově. 

I když se na Moravě situace zlepšila, před namrzajícími srážkami varují silničáři i dnes na severu Olomoucka, ve Zlínském kraji a na Vysočině.

„Vyjížděli jsme už večer a od druhé hodiny ranní znovu na všechny okresy. Ošetřujeme silnice především kvůli ledovce. Na některých úsecích na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku hrozí sněhové jazyky,“ citovala Česká televize dispečerku vysočinských silničářů Evu Muškovou.

Návštěvníci hor vyráželi v sobotu lanovkou na Růžovou horu.
Hory opět lákaly. Lidé vyrazili v riflích, kožených kalhotách i tričkách