Na silnicích nižších tříd leží rozbředlý sníh, kvůli sněžení je také snížená dohlednost. A to hlavně na severu Čech. Silničáři proto nabádají řidiče k opatrnosti.

Asi kilometr před sjezdem na Loket se staly dvě nehody v jednom úseku, srazilo se tam celkem pět aut. K nehodě dorazila jak policie, tak odtahová služba. Provoz byl obnovený po odklizení všech havarovaných aut krátce po deváté hodině. Nehoda se obešla bez zranění. 

Dopravní nehoda na D6.Za sjezdem na Vítkov ve směru na Karlovy Vary havarovala další dvě auta. Zraněné osoby si převzali do péče záchranáři. Silnice je v místě nehody s opatrností průjezdná. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. 

Podle meteorologů se zejména v Krušných horách mohou tvořit sněhové jazyky, může tam navíc foukat vítr s nárazy o rychlosti až 55 kilometrů v hodině. Teploty se během dne v celém kraji mají držet pod nulou.

Dálnici D10 u Prahy se po nehodě nákladního auta a dodávky podařilo zprůjezdnit krátce po půl sedmé ranní. Silničáři přesto varují, že i nadále může vozovka kvůli nízkým teplotám a dešti namrzat. 

Ledovka a sněhové jazyky

V pondělí čerstvý sníh výrazně ovlivnil ranní dopravu na jižní a východní Moravě. Po nedělní oblevě nasněžilo na většině území těchto oblastí, situaci komplikovaly namrzlé vozovky. Hasiči a policisté proto vyjížděli ke zvýšenému počtu nehod. Autobusy nabíraly velká zpoždění, s problémy se potýkala i MHD ve Zlíně a Brně. Dopoledne byl uzavřen i hraniční přechod v Mikulově. 

I když se na Moravě situace zlepšila, před namrzajícími srážkami varují silničáři i dnes na severu Olomoucka, ve Zlínském kraji a na Vysočině.

„Vyjížděli jsme už večer a od druhé hodiny ranní znovu na všechny okresy. Ošetřujeme silnice především kvůli ledovce. Na některých úsecích na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku hrozí sněhové jazyky,“ citovala Česká televize dispečerku vysočinských silničářů Evu Muškovou.