„Na místě došlo k lehkému zranění tří žen, utrpěly zhmožděniny končetin a hlavy," uvedla Ernestová. Záchranáři zraněné převezli k preventivním vyšetřením do nemocnice v Motole.

Podle Drápala se nehoda stala kolem 9:30. Vykolejil osobní vlak z Nučic na smíchovské nádraží. Škoda na vlaku činí 80.000 korun, na trati 100.000 Kč. „Jednou z možných příčin je selhání strojvedoucího, který nestihl zastavit, druhou z možných příčin je technická závada na vlaku, kterou bychom chtěli vyloučit při komisionální prohlídce," řekl Drápal. Výsledky prohlídky by podle něj mohly být asi do týdne.

Vlak nedobrzdil při dojezdu do cílové stanice, uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Nehoda neměla vliv na provoz na smíchovském nádraží. Nevyjel ale spoj, který měl využít vykolejený motorový vůz.

Pokud by se ukázalo, že chyboval strojvedoucí, mohl by ho podle Drápala potrestat zaměstnavatel například zákazem řízení nebo odebráním osobního ohodnocení. „Kdyby bylo zjištěno dejme tomu obecné ohrožení nebo nějaká trestněprávní odpovědnost, tak by začala konat i policie," doplnil.