Panika. Jediné slovo vystihuje, co se v sobotu večer v nové sportovní hale událo.

Byla plná florbalistů a fanoušků. Aby ne, místní sportovci se konečně dočkali sportoviště. „Po čtrnácti letech konečně DOMA. Přijďte se podívat!" zval na víkendový turnaj klub FbK Orlicko-Třebovsko.

Čtěte také: Po pádu ze střechy domu na nábřeží v Praze zemřel muž

O plánech další modernizace sportovišť Na Skalce jsme psali zde.

Měla to být velká premiéra! Sportovní halu za necelých 57 milionů korun nechal postavit Pardubický kraj. Zkolaudována byla teprve na začátku ledna. Víkendový turnaj tam byl první událostí, kterou mělo završit nedělní slavnostní otevření za účasti hejtmana Martina Netolického. Ten tam nakonec byl už v sobotu večer. Na místo se vydal krátce po zřícení střechy.

Zdroj: Youtube

„Propadlo se asi třicet metrů čtverečných střechy. Jsem přesvědčený, že střechy tohoto typu musí třicet, čtyřicet centimetrů sněhu unést. Budu se velmi pečlivě zajímat o to, co se tady stalo. A pokud se prokáže chyba, pokud je to šlendrián, budu trvat na potrestání," uvedl hejtman na místě pro Deník. Kolaudaci provázely podle něj jen komplikace s požárními předpisy, ty se ale podařilo odstranit. S nosnou konstrukcí prý problémy nebyly.

Podle svědků se střecha začala drolit, začaly se sypat kusy polystyrenu, až se následně propadla celá střecha. „Hala je na rekonstrukci," konstatoval hejtman.

Obrovské štěstí je, že všichni stihli i přes zmatek a paniku včas utéct!

Ve sportovní hale bylo před pádem podle pořadatelů 80 lidí. Podle pořadatelů byly v hale před pádem střechy na ploše odhadem čtyři desítky lidí, dalších 20 byli pořadatelé a zbytek diváci. Turnaje se účastnilo osm týmů z několika regionů, hráči byli ve věku od 15 do 16 let.

Událost okamžitě začala plnit sociální sítě. "Provalila se celá střecha a jsou probořené i boky haly. Takže na odpis," informoval na facebookové stránce Roman Roun. "Zkolabovala střecha a zřítila se do prostoru haly. Všichni účastníci jsou naštěstí v pořádku. Turnaj je zrušen a všichni míří do svých domovů," zněly doplňující informace od Českého florbalu.

Vyjádření hejtmana Martina Netolického na Facebooku:
Šlendrián, nezodpovědnost a lehkomyslnost. Nic víc asi k tomu nelze říci. Jestli někdo vůbec připouští, že střecha haly nevydrží nápor pouhých 40 cm sněhu, pak k tomu těžko něco dodat. Příčina je evidentně jinde a budu trvat nejen na jejím vyšetření, ale také na kompenzaci. Je to naprosto neuvěřitelné, co se dnes může stát. Zkouladováno stavebním úřadem 2.1.2017. Nejdřív problémy s požárními předpisy, nyní tohle. Co na to projektant, co na to stavební dozor, co na to dodavatel, co na to ředitel školy? To budeme řešit již zítra. Velmi mě mrzí, co se stalo. Jsem ale upřímně rád, že se nikomu nic nestalo. Děkuji také za rychlou reakci rozhodčímu zápasu Jiří Němec, který urychleně reagoval a nařídil okamžité vyklízení tělocvičny. Pravděpodobně zabránil katastrofě.

Čtěte také: Karvinou otřásla obrovská rána. Propadla se střecha zdejší školy