Petr Kramný je obžalován z toho, že koncem července předloňského roku během rodinné dovolené v Egyptě připravil o život svou manželku a dceru. Podle prvotních informací, které se objevily v médiích, měly zemřít na otravu. Až později vyšlo najevo, že příčinou smrti byl elektrický proud. Prokázat to měla pitva, kterou provedli lékaři v Ostravě.

Kramný od samého začátku popírá, že by svým nejbližším ublížil. V Egyptě musel během vyšetřování zůstat několik měsíců. Do České republiky se vrátil až v říjnu 2013. Absolvoval řadu výslechů na moravskoslezské policii.

V polovině loňského února si jej kriminalisté pozvali na další výslech. Ten skončil obviněním z dvojnásobné vraždy. Soud poslal Kramného do vazby. Jeho opakované žádosti o propuštění zamítl.

Moravskoslezští policisté se snažili s egyptskými kolegy domluvit na možnosti vést vyšetřování přímo místě činu. Mimo jiné chtěli prozkoumat rozvod elektřiny v hotelu. Zaměřit se hodlali i na pokoj, v němž došlo k tragédii. Potřebné povolení ale nedostali.

Podle státního zástupce Víta Legerského ale existuje dostatek důkazů o vině Kramného. Tomu v případě odsouzení hrozí až doživotí. Termín hlavního líčení není zatím znám.

Na Kramného byla před několika dny podána i jiná obžaloba. Ta se týká obvinění policistů, které měl údajně osočit z ponižování a násilí během výslechu ohledně egyptské tragédie.