V jejich čele se objeví hned dva bývalí poslanci Věcí veřejných – Jiří Štětina a David Kádner. O angažmá Víta Bárty se ještě jedná. Senátor Okamura bude lídrem ve středních Čechách, kde se utká například s Miroslavem Kalouskem z TOP 09, Janem Hamáčkem z ČSSD nebo Petrem Bendlem z ODS.

Bývalá nejsilnější vládní strana dnes potvrdila Miroslavu Němcovou jako svou celostátní i pražskou jedničku. Úřadující předseda strany Martin Kuba povede jihočeskou soupisku. Výkonná rada udělala jedinou změnu, když usměrnila rozhodnutí libereckého sněmu a na její listinu vrátila exposlankyni Ivanu Weberovou, která nyní figuruje na 17. místě. Sídlo ODS v pátek ozdobil velký plakát, na němž ale chybí stranické logo. „Pro nás jsou důležité věcné otázky a obhajoba pravicových pozic jako takových," překvapivě prohlásil Martin Kuba.

Miliardář Andrej Babiš přenechal středočeský souboj šéfovi úspěšné firmy BEST Tomáši Březinovi. Sám se 
v pravicově naladěné Praze utká s Karlem Schwarzenbergem za TOP 09 a Miroslavou Němcovou. Levicové strany tady hrají vabank, komunisty vede radikálka Marta Semelová, sociální demokraty odborářský šéf Jaroslav Zavadil. Na jižní Moravě bude za ANO kandidovat herec Martin Stropnický. Na dotaz, proč nahradil jednu z tváří hnutí, bývalého rektora Masarykovy univerzity Jiřího Zlatušku, mluvčí babišovců Radka Burketová Deníku sdělila: „Pořadí a jména kandidátů jsou otázkou vyjednávání a dohod."