Mezi zájemci o Hrad se tak objevil jeden z byznysmenů, kteří jsou nespokojení s korupčním prostředím v zemi a chtějí to změnit veřejným angažmá. 

Někdejší vědecký pracovník a majitel firmy LAO, která se zabývá laserovými a optickými systémy, chce kampaň financovat výhradně ze svých peněz. „Za posledních deset let jsem státu zaplatil 150 milionů na daních, když jsem se pak díval, jak se to krade a co se v Česku děje, tak jsem se tím nejdříve trápil, pak jsem si ale řekl, že se pokusím s tím něco dělat," řekl Kořán.

Poctivost a pozitivní myšlení

Před nynější prezidentskou volbou Kořán podle svých slov s kampaní pomáhal ekonomu Milanu Zelenému. Když se Zelený v létě možné kandidatury vzdal, rozhodl se prý, že sám využije možnosti oslovit občany v přímé volbě prezidenta. „Ve své kampani nežádám o miliony, ale o podporu občanů. Chtěl bych ukázat, že poctivost a pozitivní myšlení se vyplácí," uvedl.

Kořán na sebe dosud veřejně příliš neupozornil, podporoval ale protikorupční iniciativy jako „Vyměňte politiky" nebo „Vraťte nám stát". I mezi nynějšími prezidentskými kandidáty podle něj existuje skupina nezávislých osobností, které spojuje snaha o návrat morálky do politiky a omezení korupce. Setkal se prý s Táňou Fischerovou, Vladimírem Franzem a Karlem Randákem. Na schůzce, které se zúčastnil i podnikatel a šéf protikorupčního fondu Karel Janeček, se podle Kořána hovořilo o vzájemné podpoře těchto kandidátů v kampani.

Češi půjdou nástupce Václava Klause volit 11. a 12. ledna. Uchazeči o prezidentský úřad budou mít nyní měsíc na oficiální přihlášení své kandidatury. Odevzdat je musí nejpozději 6. listopadu. Kořán tak už má jen čtyři týdny na získání potřebných 50.000 podpisů pro oficiální kandidaturu.

Zájem o Hrad veřejně projevilo více než 25 lidí, jen pět z nich ale do dneška splnilo podmínku 50.000 podpisů. Další mohou nominovat zákonodárci. Lidé mohou svým podpisem podpořit kandidaturu více uchazečů o Hrad.

Nabídka Pavla Kořána