Sdělil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který očekává, že rozvodněné řeky dosáhnou maximálně druhého povodňového stupně.

První stupeň, bdělost, byl aktuálně v 16:00 podle stránek Povodí Odry na Lubině ve Vlčovicích, Ondřejnici v Kozlovicích, kde ale hladina už kulminovala a začala klesat. Klesá i Olešná v Palkovicích. Naopak ještě stoupá hladina Baštice v Bašce.

Za uplynulých šest hodin napršelo na hřebenech Beskyd kolem 50 milimetrů vody, Lysá hora za tu dobu zaznamenala 56 milimetrů, uvedli před 13:00 meteorologové. Podle nich budou vydatné srážky v oblasti pokračovat, přičemž srážkové úhrny za 48 hodin tam mohou činit kolem 120 milimetrů. Na severozápadním návětří Beskyd a Jeseníků by mohly být kolem 80 milimetrů za 48 hodin, v předhůří a blízkém okolí hor pak bude o něco méně srážek.

V Jeseníkách bude déšť slábnout a ustávat v noci na pátek, v Beskydech v pátek dopoledne, uvedli meteorologové. Současně radí lidem, aby se v oblastech se silným deštěm vyvarovali veškerých aktivit na řekách a v jejich okolí.