Pokud vaše ratolest celou základní školu profláká a v češtině prospívá s odřenýma ušima, může na dobré výsledky při přijímačkách pomýšlet jen těžko. Naděje ale umírá poslední, a právě proto existují odborně vedené přípravné kurzy na přijímací zkoušky. „Vše záleží na typu kurzu.

Přijímací zkoušky.
Přijímačky na střední školy: Zkuste si test z českého jazyka

Titulní strana magazínu VíkendZdroj: deníkŘada přípravných kurzů na přijímací zkoušky počítá s tím, že studenti ze školy mají potřebné znalosti a potřebují se hlavně seznámit s typy úloh a učivo si procvičit.

U kvalitních kurzů je lektor schopen látku studentům i dovysvětlit, ale je potřeba myslet na to, že je-li kurz skupinový, musí lektor jeho průběh přizpůsobit znalostem většiny. Opravdu velké mezery v učivu doženete pouze velmi intenzivní cílenou přípravou. Otázka však je, co vlastně má být jejím cílem.

„Přijímací zkoušky jsou jen začátkem cesty na střední školu, a pokud student už na základní neoplývá láskou k učení, na střední se to samo od sebe těžko změní, takže na náročném gymnáziu se pravděpodobně bude trápit,“ předpovídá Kateřina Kotková.

Přijímací zkoušky na střední školu
Přijímačky na střední školy: Zkuste si druhý velký test z českého jazyka

Je vhodné absolvovat takový kurz, i když žák na základní škole prospívá bez problémů? „Jak už jsem říkala, testy obsahují i úkoly, jejichž řešení není pro studenty příliš obvyklé, například zmíněné hledání chyb v textu. Úlohy mají navíc poměrně specifické parametry a formulace zadání, se kterými se ve školních testech pravděpodobně také příliš často nepotkáváte.

Proto pokud vám vyhovuje příprava s lektorem, který vám zodpoví případné otázky, může být dobré takový kurz absolvovat, i když se zvládáním učiva nemáte žádné problémy.


Celý článek čtěte v sobotním magazínu Víkend, který je součástí regionálních Deníků.

Co co dále v magazínu dozvíte?

- Otestujte si své znalosti
- Nezdržujte se s tím, co hned nevíte
- Jak se postupovat při samotné zkoušce
- Co dělat, když nerozumíte zadání
- Jak správně vypadá skloňování číslovky?
- A také křížovky, sudoku a soutěž o zajímavé ceny

Předplaťte si Deník s přílohou Víkend již od 76 Kč měsíčně. (objednávejte ZDE) nebo si jej můžete objednat i telefonicky na 272 015 015.