„Abych ukázal, že to funguje, změnil jsem výsledek hlasování u pořadu s Petrem Gazdíkem z 19. května 2012. Ze 732 kladných hlasů (jsem) udělal 1895 hlasů," cituje ho web. Česká televize potvrdila, že k poslání zhruba 1000 hlasů ex post skutečně došlo.

„Tuto aktivitu považuje ČT za vážnou manipulaci prostřednictvím serveru kohovolit.eu," řekla mluvčí ČT Michaela Fričová s tím, že k dodatečnému hlasování byli zřejmě zneužiti návštěvníci webu www.volebnikalkulacka.cz umístěním skrytého prvku, jehož prostřednictvím bez svého vědomí hlasovali.

Během půl hodiny

Škop podle webu tvrdí, že se mu zabezpečení podařilo prolomit během půl hodiny. „To může být nebezpečné zejména s ohledem na plánované prezidentské debaty v tomto pořadu. Problematické je, že tyto výsledky jsou uváděny jako názor diváků," uvedl programátor.

Podle Fričové se televize ochranou hlasování průběžně zabývá, technicky jej ale údajně nelze ochránit na 100 procent. „V říjnu bylo v rámci příprav pravidel předvolebního a volebního vysílání pro prezidentské volby rozhodnuto, že pro prezidentské speciály Hyde Parku bude tato anketa zrušena. A to právě proto, že se jedná o anketu, a nikoli reprezentativní průzkum. Tento postup byl zvolen i vzhledem k očekávané možné vypjatosti boje o prezidentský post a potažmo zvýšenému riziku možné manipulace," dodala.