„Postupně mi tak odešly všechny velké klouby. Musely je nahradit endoprotézy,“ popisuje pacientka. Sešroubovanou má i páteř. Uvolněný obratel jí totiž tlačil na míchu. Půlku svého života tak Eva strávila v nemocnici. Podobně jako většina stejně nemocných českých pacientů. To by se mělo změnit.

Moderní biologické přípravky budou totiž dostupnější. Platit to bude nejenom pro léky na revmatoidní artritidu, ale také na lupénku či rakovinu. Může za to skutečnost, že originálním léčivům postupně končí patentová ochrana, takže se jejich výroby mohou chopit i další farmaceutické firmy. „Kopie“ originálních biologických přípravků přitom vyjdou vždy levněji. „Dostane se k nim proto víc pacientů,“ vysvětluje šéf České asociace farmaceutických firem Martin Mátl.

POJIŠŤOVNY UŠETŘÍ

Třeba loni se díky takzvaným biosimilars, jak se kopiím biologických přípravků říká, rozšířily možnosti léčby chronické lymfocytární leukémie nebo rakoviny žaludku. „Lék na první jmenovaný přípravek už mohou užívat pacienti v několika evropských státech, v Česku to snad bude co nevidět – léčivo už jen čeká na povolení úřadů,“ řekl Mátl.

Pokud ho české úřady lékařům dovolí, dostanou se podle něj k nejmodernější léčbě stovky nových pa-cientů. Díky levnějším „kopiím“ totiž pojišťovny ušetří za pouhé dva roky 355 mi-lionů korun.

Drahá biologická léčba, která se používá především k léčbě nádorů nebo poruch imunity, stála loni české zdravotnictví asi deset mi-liard korun. Letos pojišťovny počítají s ještě vyššími náklady, nemocných s rakovinou nebo poruchami imunity totiž přibývá. Jejich léčba tak bude stát při stávajících cenách léčiv odhadem o 1,5 miliardy víc.

JAKO VÝMĚNA SPOJKY

Podle lékařů je proto přechod na levnější „kopie“ léků žádoucí. „Přirovnal bych to k výměně spojky v autě – servis vám může nabídnou buď dražší originální značkový díl, nebo nějaký neznačkový. Oba se musí chovat stejně, ale za ten druhý zaplatíte výrazně méně,“ řekl náměstek ředitele brněnského Masarykova onkologického ústavu Marek Svoboda.