Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. "Helena Rögnerová je zkušenou manažerkou a za posledních deset měsíců prokázala, že sekce ekonomiky a zdravotního pojištění pod jejím vedením funguje dobře. Očekávám, že se nyní primárně zaměří na kontrolu a metodické vedení přímo řízených organizací tak, aby byla posílena transparentnost jejich hospodaření," uvedl ke jmenování ministr.

Jejím dalším úkolem podle něj bude kontrola dodržování povinnosti zdravotních pojišťoven zajistit místní a časovou dostupnost zdravotní péče pro pacienty. Sekce má po sloučení na starosti ekonomiku, přímo řízené nemocnice, oblast zdravotního pojištění a farmacii. "Ve všech těchto sférách se rozhoduje o velkých penězích, čemuž chceme nastavit jasná, transparentní a dobře odůvodnitelná pravidla. To bude jedna z mých priorit," uvedla nově jmenovaná náměstkyně.

Třiašedesátiletá Rögnerová dříve pracovala v Nemocnici Na Homolce a mezi roky 1996 a 1999 řídila Fakultní nemocnici v Praze-Motole, poté Rehabilitační kliniku Malvazinky a byla jednatelkou holdingu nemocnic společnosti Mediterra. V letech 2000 až 2006 byla senátorkou za hnutí Volba pro města v obvodě Benešov. Od roku 2012 pracuje na ministerstvu zdravotnictví, několik měsíců byla i náměstkyní ministra.

Vznik sekce ekonomiky a zdravotního pojištění byl součástí systematizace po nástupu nového ministra. Sekci zdravotního pojištění vedl Tom Phillipp, který v parlamentních volbách kandidoval za KDU-ČSL. Sekci ekonomiky šéfoval Petr Landa. Druhou sekcí, kterou vede takzvaně odborný náměstek, je sekce legislativy a práva, kterou řídí Radek Policar. Třetím náměstkem, který má na starosti zdravotní péči, je Roman Prymula. Čtvrtým náměstkem je Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Ministr má také dva takzvaně politické náměstky. Jedním z nich je Alena Šteflová, která dříve působila v zastoupení Světové zdravotnické organizace WHO v Česku, druhým Filip Vrubel. Za jeho angažování je ministr kritizovaný, protože dříve pracoval pro farmaceutické firmy.