Informuje o tom deník Právo. Podle listu opavská politička nyní uvažuje o založení nové strany. Tvrdí, že většina členů opavské organizace SOS stojí za ní.

Tiskový mluvčí a tajemník SOS Stanislav Kolomazník Právu řekl, že se nejedná o vyloučení ze strany, ale o zrušení jejího členství ve straně. „Každý člen SOS má práva a povinnosti. A ty opakovaně paní Brady porušovala,“ řekl listu. Vedení strany se nelíbilo především to, že Brady neuznala své odvolání z funkce místopředsedkyně SOS. V době, kdy bylo zvoleno nové vedení, dál jako místopředsedkyně vystupovala.

Tím podle mluvčího uváděla úředníky a ostatní lidi v omyl, dopustila se tak překročení své pravomoci a poškodila svým jednáním pověst SOS nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v jiných regionech. „Dalším důvodem byl případ kolem opakovaných voleb v Českém Těšíně, kde odvolala volebního zmocněnce,“ dodal Kolomazník. V Českém Těšíně se do čela stranické kandidátky dostal údajný agent StB Marian Kuś. Strana pak čelila podezření, že masivně skupovala hlasy. Soud proto volby zrušil.

Brady se postup bývalých kolegů nelíbí. „Vyloučili mě bez jakéhokoliv upozornění. Nyní diskutujeme o budoucnosti strany v Opavě, další své kroky oznámíme do konce tohoto týdne. Velká část opavské členské základny stojí totiž za mnou. Vyjádřili se jednoznačně, že vystoupí ze strany. Jsme nyní nuceni řešit mou politickou příslušnost,“ uvedla pro Právo Brady. V opavském zastupitelstvu usedlo 17 členů za SOS pro Opavu. Celkem čítá základna ve městě 30 lidí. Je pravděpodobné, že ukončí taky své členství a a vznikne zde nová strana.

I Brady jako důvod svého odvolání uvedla situaci kolem opakovaných voleb v Českém Těšíně. „Neshodla jsem se na krocích s novým vedením strany,“ zdůraznila Brady. Zároveň upozornila, že v žádném případě nebude mít současná situace vliv na zastupitele zvolené za sdružení SOS pro Opavu. „V práci na opavské radnici budeme pokračovat i nadále. Svým voličům chceme dokázat, že se umíme vypořádat i s překážkami politického života, a pokusíme se získat podporu i v dalších městech,“ řekla.