Televizi Nova to v úterý potvrdil hráčův otec Pavel Duda. Třiašedesátiletý napadený muž podle Dudy staršího jeho syna vyprovokoval tím, že mu kopl do auta.

„Vylítnul z toho (auta), protože si myslel, že ho srazil,“ řekl Nově hokejistův otec s tím, že za Dudovu agresivní reakci při incidentu mohla jeho výbušná povaha.

Policie událost dále vyšetřuje a dosud nepotvrdila, že řidičem luxusního BMW byl Duda. Podezřelého prý zatím nevyslechla. Mluvčí krajské policie Andrea Pomichalová v úterý řekla, že jsou předvoláváni k výslechu jiní svědci, kterých je údajně značný počet. Policie uvedla pouze, že ji už kontaktoval právní zástupce podezřelého řidiče.

Hráč ani klub se nechtějí vyjadřovat

Hráč ani vedení prvoligového Chomutova, kam se Duda právě vrátil z hostování v Plzni, se s ohledem na vyšetřování nechtějí k události vyjadřovat. „S Radkem Dudou jsme měli jednání, kde nám poskytl základní informace včetně toho, že se v této souvislosti sám spojil s Policií ČR,“ uvedl generální manažer klubu Jaroslav Veverka na klubovém webu.

Incident se stal na přechodu v ulici 1. máje. Řidič terénního BMW X6 tam podle policie napadl chodce, jehož málem srazil. Když se prý uskakující muž o jeho vůz otřel, řidič zastavil, vystoupil a chodce údajně začal bít. Muž kromě poranění obličeje utrpěl šok a musel být ošetřen v nemocnici.

Policejní mluvčí Pavel Valenta minulý týden uvedl, že řidič nedal chodci přednost a ten zavadil o auto rukou. Řidič, který na chodce po kolizi zaútočil, ujel ve chvíli, kdy muži přišli na pomoc kolemjdoucí.