Třetí účastník nehody vyvázl s těžkými zraněními. Šestačtyřicetiletý řidič z Orlickoústecka projížděl krátce po osmé hodině ranní s vozem Seat Leon ve směru na Horní Studénky. Kvůli vysoké rychlosti však nezvládl mírnou levotočivou zatáčku a najel na krajnici.

„Poté dostal smyk, který nezvládl. Nejprve lehce narazil levou přední částí vozu do stromu. Do dalšího stromu pak narazil o několik metrů dále. Při nehodě utrpěl řidič a jeho spolujezdec na zadním sedadle smrtelné zranění,“ sdělila šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Další spolujezdec měl větší štěstí a nehodu přežil. Jeho stav je přesto vážný. Vrtulník ho okamžitě transportoval do Fakultní nemocnice v Olomouci.

„Ještě v pondělí byl operován, protože krvácel do dutiny břišní. V současné době je jeho stav sice nadále vážný, ale stabilizovaný. Je hospitalizován na jednotce intenzivní péče chirurgických oborů. Muž při nehodě utrpěl těžká poranění hlavy, hrudníku a břicha,“ řekl mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Egon Havrlant.

Pondělní tragédie u Štítů se zapsala černým písmem do letošní statistiky nehodovosti na Šumpersku. Počet lidí, kteří zde zahynuli na silnicích, se tak rozšířil na dvojnásobek.

K poslední smrtelné dopravní nehodě došlo na Šumpersku 18. dubna v Rapotínské ulici ve Vikýřovicích. Nepozorná řidička tehdy při otáčení vozu na silnici přejela do protisměru, kde v tu chvíli projížděl motorkář. Ten začal intenzivně brzdit, ale i se strojem upadl a narazil do auta. Zraněním cestou do nemocnice podlehl.

Černou sérii letos zahájil na Velikonoční pondělí cyklista, který v Oskavě sjel s kolem do potoka a na místě zemřel.