„Víte, já se pohybuji mezi sny, mezi věcmi, které jsou až někdy pohádkové. Vždycky jsem si říkala, a myslím, že to u různých filantropů vidím, že je důležité si nenechávat vše pro sebe, že i za to, co mám, musím být vděčna a chtěla bych to někomu oplatit," řekla Rajská a přiznala, že má z cesty i trochu strach.

K projektu přivedla Rajskou moderátorka Leila Abbasová, s níž nedávno spolupracovala na focení korálků navlékaných právě v Africe. Projekt ji zlákal také proto, že nejde o podporu velké nadace, ale kdy právě ona bude pracovat přímo pro lidi, kteří její pomoc potřebují.

Z hlavního města Lusaky chce Rajská cestovat sama autobusem do Monga. „Když se ztratím, budu ztracená," podotkla s úsměvem padesátiletá návrhářka. Ještě před ní odletí do africké dílny její kolegyně, která začne projekt připravovat.

Rajská působí na módní scéně od roku 1997. Svou tvorbu reprezentovala také na mnoha zahraničních přehlídkách, například v Moskvě, Varšavě, Berlíně, Londýně a Mexico City. Svou poslední kolekci Dolls představila loni na podzim v Praze.