Anketa mezi Tepličany na facebooku dala jasný výsledek. Její organizátoři se ptali, co lidem na Arabech v lázeňském městě ve skutečnosti vadí. Anketa, do které se zapojilo přes jedenáct set lidí, nakonec ukázala, že to nejsou republikou v současné době hodně medializované obavy z islámu, ani nošení černých hábitů. Nýbrž bordel, který tu Arabové dělají. A přijde jim to normální.

Tepličané v facebookové anketě vyslali směrem k muslimům v parku jasný vzkaz: Pokud se arabští lázenští hosté zlepší v dodržování pořádku a jiných, v jejich zemích běžných zvyklostí, budou je místní více tolerovat. Jde o anketu ze sociální sítě, ale určitou vypovídací hodnotu jistě má.

Jaroslav Kubera„Islám se do problému s Araby zasunul teprve tehdy, až když začal Islámský stát a problémy s tím spojené. Například, že lidé vidí v televizi podříznutého novináře. To samozřejmě vyvolává pochopitelné emoce," komentuje Jaroslav Kubera, primátor města Teplice. Na téma Arabů v šanovském parku hovořil nedávno také v České televizi. Šanovský park přirovnal k multikinu pro 50 lidí. „Když tam pak chodí desetinásobek normální kapacity, tak to nemůže dobře dopadnout," dodal. Město podle něj příliš obrany nemá. Když jim lidé, možná i na černo, pronajímají ve velkém byty v okolí a hostí je. Velkému nájezdu muslimů do parku, který mají hned pod nosem, se pak příliš zabránit nedá. „Městská pokladna z těchto návštěvníků nemá prakticky žádné příjmy, žádný přímý prospěch," reagoval ve studiu Událostí v ČT primátor Kubera na hlášky, že Teplice z toho mají miliony, tak to podporují.

Anketa na Facebooku

Přes 700 lidí uvedlo, že tam, kde dodržují pořádek, tak jim Arabové nevadí.

„I tak by to ale chtělo řešit. Proč město nevyčlení více strážníků přímo do parku, aby tam chodili pořád dokola a prudili je," myslí si Roman Nolák, který se zapojil do jedné z diskuzních skupin na facebooku.

Pravdou je, že problém pořádku a nepořádku v Teplicích se nevyřeší na žádné sociální síti.

Město určité kroky podniklo. Apeluje ve spolupráci s cestovkami více na arabské komunity, které do Teplic přijíždějí, aby se tu chovaly podle našich zákonů. Natisknuté jsou letáčky, po parku chodí kontrolní hlídky strážníků s překladatelem. Teď je na Arabech, aby to dodržovali. Myslíte si ale, že budou?

Tady si přečtěte článek z víkendu, o minulé akci v parku: ZDE

Na pátek 24. července bylo v Teplicích svoláno další hromadné venčení psů v šanovském parku, který v mapách ale najdete pod oficiálním názvem Sady československé armády. Svojí polohou se ale mezi místními vžilo jasné pojmenování "šanovský park". Účast v Teplicích v pátek večer oznámil na svém oficiálním profilu také Tomio Okamura. Prý přijede na sever Čech, aby podpořil místní. A chce pomoci celou situaci řešit.

Už od rána je ale park uklizený. Naběhla sem uklízecí četa technických služeb. Průběh večerní akce bude monitorovat policie. Hromadné venčení je svoláno v parku od 20 hodin. Má se uskutečnit i poté, co byla na sociálních sítích oficiálně zrušena pozvánka.

Přečtěte si také, co na téma nepořádku v Teplicích a chová Arabů uvedl při své návštěvě v Teplicích prezident Zeman: ZDE