Okamura nejprve v rozhovoru s DVTV řekl, že tábor v Letech nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Později se za své výroky částečně omluvil, nicméně zopakoval, že tábor většinou nikdo nehlídal. Pořad 168 hodin České televize pak v neděli citoval vyjádření Roznera z uzavřeného sjezdu SPD, kde zkritizoval odkup vepřína. "Bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půlmiliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku," řekl spolustraníkům Rozner.

Židovská obec v Praze vyzvala Okamuru, aby se veřejně omluvil obětem za pošlapávání jejich památky. "Stejně tak vyzývá k omluvě také historikům a dalším odborníkům, kteří se tímto tématem zabývají, za lživé překrucování informací o koncentračním táboře v Letech u Písku," uvedla na svém facebooku. Autoři otevřeného dopisu kritizují to, že výroky popírající holokaust řekl místopředseda Sněmovny Okamura. Od výroků by se měl distancovat, míní.

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka dnes na twitteru uvedl, že by se pro poslance SPD měla udělat exkurze do koncentračních táborů. "Jsem připraven jim na takovou vzdělávací cestu i přispět v rámci budoucnosti našeho národa," uvedl Jurečka. ODS s odkazem na Roznerův výrok uvedla, že je jasné, proč mají poslanci zakázáno mluvit s novináři.

Omluvu po Okamurovi vedle pražské židovské obce požaduje také Muzeum romské kultury. Jeho výroky kritizovalo také Evropské antirasistické hnutí EGAM, které je označilo za "nejklasičtější popírání" romského holokaustu a za snahu vytvářet paralelní historii. Předseda hnutí SPD také čelí trestnímu oznámení, které kvůli možnému popírání genocidy podalo česko-romské sdružení Konexe.

Tábor v Letech podle historiků otevřely v srpnu 1940 protektorátní úřady jako kárný pracovní. Byl pro muže, kteří nemohli prokázat zdroj obživy. Měli v něm končit i kočovníci. Stejné zařízení existovalo v Hodoníně u Kunštátu. V lednu 1942 se oba tábory změnily na sběrné, v srpnu pak byly v obou místech zřízeny cikánské tábory. Od té doby do května 1943 letským táborem prošlo 1308 Romů - mužů, žen i dětí, 327 z nich v něm zemřelo a přes pět stovek skončilo v Osvětimi. Z koncentračních táborů se po válce vrátilo ani ne 600 romských vězňů. Podle odhadů odborníků nacisté vyvraždili 90 procent českých a moravských Romů.

Mladí sociální demokraté podali trestní oznámení na Roznera
Mladí sociální demokraté dnes podali trestní oznámení na poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie Miloslava Roznera. Svými výroky, ve kterých označil někdejší koncentrační tábor pro Romy v Letech u Písku za "neexistující pseudokoncentrák", se podle nich dopustil popírání či zpochybňování genocidy. Mládežnická organizace, která úzce spolupracuje s ČSSD, o trestním oznámení informovala na sociálních sítích. Upozornil na to web E15.

"Dnes jsme podali trestní oznámení na poslance Roznera pro podezření z přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle paragrafu 405 trestního zákoníku," uvedli Mladí sociální demokraté na facebooku. S odkazem na Roznerův starší medializovaný výrok, že nechce svým vyjádřením "zabrušovat", aby poté nemusel ze záležitosti "vybrušovat", organizace uvedla, že se Rozner z trestního oznámení "snad nevybrousí".