Společnost IPS Alpha, působící v průmyslové zóně Triangle v Žatci, vymění dopravce, který vozí její zaměstnance do práce. Zároveň finančně i psychicky podpoří všechny své zaměstnance, kteří byli zraněni po nárazu autobusu do zdi domu.

„Zaměstnancům dorovnáme příjmy z nemocenské na úroveň jejich běžné mzdy, rozdíl doplatíme. Poskytneme jim i psychologickou či právní pomoc, budou–li to potřebovat. Budeme spolupracovat s odborníky,“ uvedla v úterý Gabriela Benešová, mluvčí společnosti IPS Alpha.

Ve Velemyšlevsi havaroval autobus značky Karosa, kterému selhaly brzdy. Provozovala ho společnost Kavka z Mostu, která na základě smlouvy zajišťovala dopravu zaměstnanců pro firmu IPS Alpha – do práce a zpět.

Rozjetý autobus se řítil 7. května od Žatce a v prudkém klesání do obce mu selhaly brzdy. Řidič se chtěl vyhnout čelnímu nárazu do kostela i prudké zatáčce vpravo pod kopcem, protože se bál, že by se v ní vůz převrátil. Proto strhl řízení do mírnější zatáčky vlevo a tam autobus šikomo narazil do zdi rodinnéího domu. Náraz ještě ztlumilo auto, které stálo před domem a bylo zcela zdemolováno. Více než třicet cestujících bylo zraněno, třináct z nich těžce.

Společnost IPS Alpha po nehodě vypověděla smlouvu firmě Kavka a hledá jiného dopravce. „ V nejužším výběru už máme dva silné regionální dopravce a nyní s nimi jednáme o podmínkách spolupráce,“ uvedla G. Benešová. Nový dopravce by mohl podle ní začít jezdit od července.

Policie nehodu dál šetří. „Čekáme na znalecké posudky z oboru silniční dopravy, které zmapují technický stav vozidla a určí přesnou příčinu nehody,“ řekl lounský policejní vyšetřovatel Rudolf Hlaváč.