Nehoda se stala na hlavní silnici z Plzně na Most u křižovatky na Horní Břízu. Na místě zahynuli tři lidé ve středním věku, šestnáctiletý chlapec utrpěl zranění. Podle záchranářů to mohli být rodinní příslušníci.

Terénní automobil mitsubishi podle mluvčího hasičů Františka Vaška po nárazu do stromu skončil v protisměru v příkopu. Dva mrtvé muže a jednu ženu našli záchranáři mimo vůz, zřejmě z něj vypadli.

V Plzeňském kraji je to dnes už druhá smrtelná nehoda. Osobní automobil Škoda Superb dnes odpoledne z nezjištěných příčin narazil poblíž Boru u Tachova do svodidel dělících dálnici D5 na na 133. kilometru. Odrazil se od nich a skončil mimo komunikaci. Osmatřicetiletý spolujezdec na místě zemřel, řidič byl zraněn lehce.

V Plzeňském a Karlovarském kraji se podle informací z dnešního rána letos stalo 3363 dopravních nehod, to je téměř o tisíc méně než za stejné období loňského roku. Bez dnešních obětí zemřelo letos na západočeských silnicích 12 lidí, 40 osob utrpělo těžké zranění a 418 občanů vyvázlo se zraněním lehkým. Podle loňské policejní statistiky zemřelo do začátku dubna na západě Čech 11 lidí, těžce se zranilo 53 lidí a lehce 427 osob.