Jeden lidský život si vyžádala páteční dopravní nehoda, která se stala mezi Planou a Brodem nad Tichou u kravína. Čelně se zde střetly dva osobní vozy Ford Focus a starší model VW Passat. Náraz odmrštil Passat do hlubokého příkopu, focus zůstal stát na vozovce.

V každém voze cestovali jen řidiči. Muž z fordu utrpěl lehká zranění, se kterými byl převezen do mariánskolázeňské nemocnice. Muže z passatu se záchranáři pokoušeli vrátit zpět k životu, oživovací pokusy byly ale marné. Řidič následkům nehody na místě podlehl.

„Příčina nehody se zatím vyšetřuje, více vám zatím nesdělíme,“ řekl jeden z policistů. Hasiči po vyproštění muže zabalili do pytle a zasypali uniklé kapaliny sorbetem. Policisté v místě řídili dopravu kyvadlově.

Srážku s autobusem žena nepřežila

Jednapadesátiletá žena z Plzně zemřela při páteční tragické nehodě v severoplzeňském Zbůchu. Její Renault Clio se čelně střetl s linkovým autobusem. Nehoda zkomplikovala cestu všem řidičům na trase Plzeň–Domažlice.

Podle očitých svědků vjela řidička z neznámých příčin do protisměru a řidič autobusu srážce už nezabránil. „Přišli jsme asi dvě minuty potom, co se to stalo. Než přijeli hasiči,“ popisovali událost kluci Michal Kovanda a Jakub Cingroš. „Okolo běhali lidi z aut, co zastavily, i z autobusu. Přiběhl i místní doktor, ale už pomoci nedokázal,“ říkali. „Je to hrůza, pořád v tom autě sedí,“ ukazovaly k silnici místní ženy.

Tragédie se stala na začátku Zbůchu, nedaleko ústavu sociální péče. Zablokovala dopravu a policisté spolu s hasiči museli osobní i nákladní vozy odklánět nejprve přes boční ulice a později je už z nedalekých Líní směrovali na Vejprnice.

„V autobusu cestovalo celkem 38 osob, z toho čtyři děti. Nikdo z nich při havárii nebyl naštěstí zraněn,“ informovala mluvčí krajských hasičů Alena Marešová. Cestující čekali na náhradní dopravu několik desítek minut na nedaleké zastávce.

Přesné příčiny nehody se podle policejní mluvčí Martiny Kohoutové vyšetřují. „Silnice byla neprůjezdná ještě po 16. hodině,“ uvedla mluvčí.

Josef Holek, Pavel Korelus