Transport z Pražského hradu do krematoria provázela zvýšená bezpečnostní opatření. Pohřební vůz doprovázený třemi černými dodávkami projel bránou Krematoria Motol okolo 13:00, tedy jen pár minut po skončení bohuslužby ve svatovítském chrámu. Na smuteční kolonu čekal hlouček fanoušků. Dovnitř se však dostali pouze pozůstalí.

Kam bude urna s popelem Karla Gotta uložena, zatím není jasné. Pracovníci Pohřebního ústavu hlavního města, pod který krematorium v Motole spadá, nechtěli v sobotu ráno na dotaz ČTK ohledně případného pohřbu Gotta nic sdělit. Odkazovali se na to, že na informace je uložené embargo.

Rekviem, které bylo pouze pro zvané hosty, sloužil pražský arcibiskup Dominik Duka. Dorazili zpěvákovi přátelé, kolegové i politici. Vláda vyhlásila na sobotu den státní smutek. Fanoušky, kteří mohli zádušní mši sledovat na velkoplošných obrazovkách, dojala především smuteční řeč herečky Jiřiny Bohdalové.

Bertramku uklidí v pondělí

Už v pátek se za účasti téměř padesáti tisíc lidí uskutečnilo veřejné rozloučení s Gottem v paláci Žofín. Praha zřídila druhé pietní místo v Kinského zahradě na Smíchově. Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií. Hned po jeho smrti lidé spontánně nosili svíčky, fotografie, květiny a vzkazy před jeho vilu na Bertramce.

Prostranství uklidí pracovníci Pražských služeb v pondělí. „Do velkoobjemového kontejneru budou třídit svíčky s květinami a do připravených krabic se budou dávat ostatní upomínkové předměty. Všechno dočasně uložíme v našem depozitu pro případ, kdyby měl někdo zájem předměty využít k uměleckému záměru, jako to bylo v případě plastiky z vosku ve tvaru srdce pro prezidenta Václava Havla,“ sdělil zpravodajskému portálu iDNES.cz mluvčí magistrátní společnosti Radim Mana.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta

Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jedete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?

Zašlete nám vaše snímky na adresu webeditori.centrala@vlmedia.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.