Skokany roku, tedy dotazy u kterých se nejvíce zvýšila hledanost proti průměru, se staly červnové povodně a sportka, ve které padl rekordní jackpot 400 milionů korun. Velmi důležitými událostmi z pohledu vyhledávače byly také prezidentské a sněmovní volby.

Mrtvý Paul Walker

Osobností minulého roku se stal zesnulý herec Paul Walker. Hvězda filmů Rychle a zběsile zemřela na konci listopadu při autonehodě a na Seznamu to spustilo lavinu dotazů spojených nejen se samotným Walkerem, ale i s filmy, v nichž hrál. Další výraznou osobností mezi skokany je Jana Vopěnková. Ta dorazila na předávání Českých slavíků po boku Karla Schwarzenberga a objevily se i její obnažené snímky. V ženském souboji nakonec ve skokanech porazila i Českou Miss 2013 Gabrielu Kratochvílovou.

Mezi nejvýraznějšími osobnostmi za minulý rok nechybí ani neúspěšný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg nebo bývalý závodník F1 Michael Schumacher, který měl koncel loňského roku vážnou nehodu na lyžích.

Mezi pěti nejvýše postavenými nováčky v žebříčku 500 nejhledanějších výrazů se objevily Český slavík Mattoni, ceny Anděl, biatlonistka Gabriela Soukalová, prvorepublikový politik Emanuel Moravec a herečka Jana Hlaváčková.

Žebříček nejhledanějších slov na Seznam.cz v roce 2013:

pořadí nejhledanější slova
1. Facebook
2. YouTube
3. Google
4. porno
5. Freevideo
6. Uložto
7. Bazoš
8. Superhry
9. Aukro
10. iDnes
zdroj: Seznam.cz