Dnešní noc byla prozatím tou nejchladnější z celého týdne. A podle předpovědi i zůstane. Nejnižší teplotu meteorologové naměřili v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. A to minus 24,1 stupně Celsia.

Na Jizerce na Liberecku bylo ve čtvrtek ráno 23,5 stupňů pod nulou. Hranice minus třiadvacet stupňů padla i na Borových Ladách na Šumavě, kde klesla teplota na minus 23,1 stupně, informovala ČT.

Rekordní mrazy pak meteorologové zaznamenali na jihočeském Churáňově (minus 19,5 stupňů) či ve Volarech (minus 18,5 stupňů).

Videosouhrn Deníku – středa 28. února 2018
Nadávky, polévání i facka na radnici a křest Komety mezi tramvajemi: videa dne

A jaké jsou vyhlídky na další dny? Postupně se má oteplovat, již ve čtvrtek by se teploty měly pohybovat mezi minus 7 až minus 3 stupni Celsia. Noc na pátek pak bude poslední mrazivá v tomto týdnu. V Moravskoslezské a Olomouckém kraji se sice obyvatelé dočkají opět dvacetistupňových mrazů, ve zbytku republiky však bude v průměru „pouze“ kolem minus 11 stupňů.

Pro výletníky je dobrou zprávou pak víkendové počasí. Teploty by se přes den měly pohybovat nad bodem mrazu, uvedla ČT. Na začátku příštího týdne bude v noci kolem minus čtyř stupňů.

Ilustrační foto.
Lesní zvěř v mrazech více strádá. Myslivci mají pohotovost