Marcela Šafránková z Ostravy se účastnila už květnových manifestací v domovském městě. „Využila jsem toho, že protesty v regionech a v Praze spolu nekolidují. Doufám, že sílící protestní vlna konečně přivede pana premiéra k rozumu a studu. To znamená k demisi nejen jeho samotného, ale všech jeho posluhovačů,“ řekla Pražskému deníku Marcela Šafránková.

Podle ní je česká společnost hluboce rozpolcená. „A způsobila to prezidentská volba. Bojím se dnes kamarádů zeptat na jejich názor na prezidenta, protože je to citlivé téma,“ dodala Marcela. 

Z mnoha měst nebo oblastí přivezly účastníky protestu speciální autobusy a na masovou akci reagovaly i České dráhy. „V souvislosti s touto akcí preventivně posilujeme jeden pár vlaků mezi Prahou a Děčínem, kde nám byla hlášena přeprava větší skupiny cestujících,“ avizoval Radek Joklík z tiskového oddělení ČD.

Bude další demonstrace 

Pořadatelé protestů ze spolku Milion chvilek pro demokracii nechtějí v aktivitě polevit. Na neděli 23. června připravují v Praze další shromáždění, které má početně překonat i to včerejší, a proto uskuteční na Letné.

„Možná největším přínosem těchto protestů je probuzení občanského zájmu napříč celou zemí. Protesty organizují na různých místech mladí i staří. V jedné vesnici se na návsi sešla třetina všech obyvatel. To vše dává příslib, že po Babišovi nepřijdou další Babišové,“ uvedl Jan Piňos, podporovatel iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

„Premiér by si měl vybrat buď politiku, nebo byznys. I kdyby se ale hned odstřihl od dotací, bude dál ve střetu zájmů kvůli trestnímu stíhání. Proto by měl odstoupit, dokud se neočistí před soudem,“ vzkázal premiérovi Mikuláš Minář, mluvčí iniciativy Milion chvilek pro demokracii, která protesty pořádá. 

Demonstraci podpořili osobní účastí i herci Jiří Mádl nebo Ivan Trojan.