Strana Dobrá volba byla podle Lukši zaregistrována v polovině dubna, Lukša by se měl stát předsedou strany. Zatím stojí v čele přípravného výboru, předsednictvo se bude volit až na ustavujícím sjezdu, který by se měl konat nejpozději do půl roku. Strana by to ráda stihla ještě před krajskými volbami.

Podle Lukši je kolem jeho osoby nyní shromážděno zhruba 200 lidí. „To si myslím, že už vydá minimálně na krajskou kandidátku. Spolupracovat chceme s každým, kde chce nějak rozvíjet Moravskoslezský kraj," uvedl Lukša. Dodal, že jeho cílem je, aby v uskupení byli lidé s úspěchy, ať už v podnikatelské sféře nebo v jakékoli jiné oblasti. Přestože do krajských voleb zbývá jen několik měsíců, Lukša se domnívá, že nové uskupení má šanci uspět. „Jsem věčný optimista a s tím jsem do tohoto projektu šel," řekl Lukša.

Pavol Lukša byl členem TOP 09 od roku 2009 a místopředsedou od jejího ustavujícího sněmu v listopadu 2009 až do loňska. Do loňska byl také předsedou krajské organizace. Je dlouholetým starostou Čeladné. Dříve byl Lukša členem KDU-ČSL, v letech 2005 až 2006 byl jejím místopředsedou. Byl náměstkem moravskoslezského hejtmana (2004 až 2008) a členem krajského zastupitelstva (do roku 2012). Při svém odchodu z TOP 09 Lukša uvedl, že současná politika TOP 09 obsahuje pouze útoky, agresivitu a nenabízí žádná řešení.