Poněkud neobvyklý způsob, jak zajistit, aby děti chodily do školy, zvolila Střední odborná škola managementu a práva v Rumburku. Některé děti jsou do školy sváženy osobním autem. Podle informací Děčínského deníku jde především 
o děti z romských rodin, které mají s docházkou problémy.

„Vozím je svým soukromým autem, je to moje soukromá aktivita, škola mi nic neproplácí," říká vedoucí rumburské školy Jaroslav Grundza. Podle něj dříve vozil některé děti do školy pravidelně každý den, nyní je to ale po dohodě, když ho o to studenti včas požádají.

„Jsou to často děti, které nemají peníze na dopravu," tvrdí Grunza. „Ale já ani nechci, abyste o tom něco psali," dodal.

Mezi místními lidmi se mluví o tom, že děti jsou sváženy do školy ale i proto, aby do ní vůbec chodily a neměly neomluvené absence.

„S tím, že děti nechodí do školy, se ale potýkají i další školy, nejenom my," říká Grundza.

Jde o soukromou školu

Škola má v Rumburku jenom pobočku, její hlavní sídlo je v Kolíně. Jde o soukromou školu, která dostává na provoz dotace. Majitelem a ředitelem školy je Emil Sčuka. Na dotaz Děčínského deníku, co říká na to, že jsou děti sváženy do školy autem jednoho z pracovníků, odpověděla místo ředitele  jednatelka školy.

„Studenti naší školy využívají hromadnou dopravu při cestě do školy. Z minulosti je mi známo, že v zimním období před dvěma lety, při sněhové kalamitě,  svážel pan Grundza studenty vlastním autem 
z těžce dostupných vesnic, Jednalo se o Mikulášovice 
a Dolní Poustevnu. O jiných skutečnostech souvisejících
s dopravou našich studentů nemám jiné poznatky," uvedla Marta Raichlová.

Střední odborná škola managementu a služeb má po Česku několik poboček. Kromě Rumburku funguje také 
v Jablonci nad Nisou, Praze, Jihlavě a Karviné.