Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neonacisté versus anarchisté. V Praze panuje klid, výtržníci opustili město - sledovali jsme on-line!

PRAHA - Situace v centru Prahy se uklidnila. Stovky neonacistů a anarchistů už opustily ulice hlavního města. Co se doposud stalo v české metropoli? Sledovali jsme ON-LINE! Deník vám přinesl nejčerstvější informace od našich reportérů, kteří na místě monitorovali situaci.

9.11.2007 11
SDÍLEJ:

Proti fašismu protestující narchisté zbili 10. listopadu několik příznivců neonacistického hnutí před budovou právnické fakulty v Praze.Foto: DENÍK/Ivan Babej

sobota, 10. 11.

V ulicích hlavního města se již neočekávají žádné další potyčky. Proto i my končíme náš on-line přenos. Situaci nadále monitorujeme, o případných dalších akcích vás budeme informovat v krátkých zprávách. Děkujeme vám za pozornost!
20:30
Několik Židů zapálilo zcela spontánně svíčky u síně židovského hřbitova.
19:40
Podle informací pražského policejního mluvčího Ladislava Bernáška policisté zadrželi na Jungmannově náměstí asi 30 anarchistů. Ti házeli po policistech dlažebními kostkami. Kriminalisté zatkli také 10 levicových radikálů v Panské ulici.
19:16
Ředitel pražské policie Petr Želásko v rozhovoru pro ČT řekl, že radikální anarchisté ještě mířína Karlovo náměstí. "Dokud to bude nutné, budou naši muži v ulicích. Nevím, jak dlouho bude trvat, než se situace uklidní. Možná tu vydržíme až do rána."
19:09
Do vlaku směřujícího do Přerova nasedla malá skupinka neonacistů.
19:06
Na hlavním nádraží asi osm neonacistů prohnala několik anarchistů, bitka ale byla včas zažehnána.
19:01
Policie rozprášila v Lazarské ulici skupinu anarchistů, kteří mířili na Palackého most. Vzhledem k tomu, že neonacisté už se na místě nezdržují, anarchisté se na sebe pouze snaží upozornit.
18:53
Případné střety se očekávají už jen pouze mezi policií a anarchisty, neonacisté už zmizeli pryč.
18:48
Neonacisté definitivně opustili Palackého náměstí a za přítomnosti policie se přesunuli směrem k Vyšehradu, kde na ně čekaly autobusy, aby je odvezly pryč z centra. Policisté tak u mostu čekají už jen na anarchisty, kteří tam mají namířeno. Na mostě nyní postává jen několik novinářů. Situaci ve vzduchu monitoruje policejní vrtulník.
18:35
Policisté vyprovázejí neonacisty z Florence pryč. Pravděpodobně se už chystají odjet z Prahy.
18:24
Na Florenci se pohybuje skupina patnácti těžkooděnců a dvanácti velmi mladých neonacistů.
18:19
Anarchisté prorazili na Palackého náměstí policejní zátarasy a míří na most za neonacisty. Těch je tam okolo šedesátky.
18:11
Stovky anarchistů míří na Palackého náměstí, kde se sdržuje přibližně dvě stě neonacistů. Hrozí jejich vzájemné střety.
18:10
Několik menších skupinek anarchistů pobíhá po celé Praze. Pokud jich je více než 10, putují s nimi těžkooděnci.
18:09
Výtržníci se stahují především na Palackého náměstí, Václavské náměstí, náměstí Republiky, Karlovo náměstí a nádraží Libeň.
18:06
Na dnešní pochod přijelo i několik stovek tvrdých anarchistů z Německa.
18:03
Starosta městské části Praha 1 Petr Hejma v rozhovoru pro ČT upřesnil, že na rohu ulic Dušní a Široká došlo k napadení policisty skupinkou anarchistů. "Při této potyčce došlo k několika zraněním, které na místě vyřešila záchranná služba."
18:01
Řidiči musí stále počítat s krátkodobými uzavírkami v centru města.
17:59
Na náměstí míří asi stovka skinů. Přicházejí i další policisté.
17:54
Policie se připravuje na velký střet. Na Palackého náměstí je okolo 200 neonacistů, míří sem ale stejně početná skupina anarchistů.
17:50
Skupina 500 anarchistů míří kolem České národní banky na Můstek.
17:46
U stanice metra Vysočanská panuje klid.
17:41
Nad městem stále krouží vrtulník.
17:40
Maiselovu ulici pomalu opouští skupiny lidí.
17:30
Na Praze 2 strážníci chytili muže, který plynovou pistolí střelil na ženu. Nyní je zadržen, žena je na ošetření.
17:25
Do Maiselovy ulice vpouští policie skupinky po patnácti lidech. Na plátnech v ulicích běží audiovizuální show, právě se promítá film s protinacistickým tématem. Film sleduje okolo 300 lidí.
17:19
Bém sdělil, že policie je připravena město bránit tak dlouho, jak bude třeba. Oznámil také, že několik zranění bylo způsobeno dlažebními kostkami, které se z pražských ulic snažili včera odstranit. "Zranění nejsou ale nijak dramatická, všichni, kteří pomoc potřebovali, jsou v péči pražských nemocnic. Víte, výtržníci si zbraně vždycky najdou. Jsou to jen drobné potyčky. Pokud to zůstane jen u nich, budu spokojen."
17:17
Primátor Bém na provizorní tiskové konferenci oznámil, že podle předběžných informací je v pražských ulicích okolo 400 neonacistů a 1000 levicových anarchistů. "Přesná data bude mít k dispozici zítra ráno."
17:13
Maiselova ulice je obklíčena těžkooděnci v kuklách a helmách, kteří nechtějí dovnitř pouštět ani občany, ani novináře. Policisté zákaz vstupu zdůvodňují tím, že u právánické fakulty hrozí riziko nebezpečí, takže nebudou ty občany, kteří se budou chtít zúčastnit demonstrace proti neonacismu, pouštět do té doby, než se situace uklidní. Policie tak paradoxně zabraňuje i vstupu lidí s židovskými hvězdami.
17:12
Menší skupiny antifa hledají neonacisty.
17:11
Zakuklenci minuli most a míří k Národnímu divadlu.
17:10
Primátor Bém odchází od skupinky novinářů, které informoval i aktuální situaci. Podrobnosti přineseme za několik minut!
17:07
Tvrdé jádro antifa se snaží projít kolem Rudolfina. Snaží se vyhledat část neonacistů. Postupně se přesunují na Karlův most. Jedná se o skupinu asi 100 zakuklenců. Policie není v dohledu.
17:05
Novináři začínají klást otázky primátorovi Bémovi.
17:02
Někteří výtržníci se snaží dostat na Staroměstské náměstí.
17:00
Neonacisté se nyní spíše v tichosti zdržují na Starém Městě, hlučnější jsou anarchisté, kteří na ně pokřikují různá hesla. Větší část neonacistů je roztroušena spíš na okrajích Prahy.
16:59
Primátor Pavel Bém nyní s ochrankou prochází centrem Prahy.
16:49
Desítky anarchistů napadly zhruba patnáct neonacistů u hotelu Intercontinental. Dalším střetům zabránila policie.
16:45
Akce na Staroměstském náměstí skončila. K novinářům promluvili Bém, Sobotka a Benešová, na pátou hodinu svolali tiskovou konferenci. O jejím výsledku vás budeme informovat.
16:42
Policie uzavřela vstup do Pařížské ulice u hotelu Intercontinental, na místě se zatím scházejí anarchisté.
16:40
Anarchisté zbili v centru Prahy neonacistu, který střílel z plynové pistole. Toho poté odvezla sanitka.
16:31
Policie střídavě hlídá příchody do Josefova. Začíná se stmívat.
16:28
Do uzavřeného prostoru u náměstí Curierových vbíhají desítky policistů i příslušníku jízdní policie. Antifa zatím vyčká, místy jen skanduje: Antifa, antifa…
16:24
Deníku se svěřili dva izraelští studenti, dívka Pracha a muž Ariel: "Přiijeli jsme z Izraele jako turisté, ale ráno jsme se v synagoze dozvěděli, že se koná pochod neonacistů přes židovskou čtvrť. Proto tu teď stojíme, abychom jim v tom zabránili."
16:18
U hotelu Intercontinental čeká dalších 8 koní s policisty v sedlech.
16:12
U fakulty se střetli neonacisté s anarchisty. Při potyčce bylo zraněno několik osob. Policie nasazuje do akce jízdní jednotky a další desítky těžkooděnců. Dav vyčkává.
16:08
Policie blokuje vstup k právnické fakultě. Dav křičí: Pusťte nás na ně! Atmosféra v okolí houstne.
16:05
U právnické fakulty brání policie střetům anarchistů a neonacistů. V ulici bouchají rozbušky.
16:00
Dav anarchistů v Pařížské ulici vyčkává, co se bude dále dít.
15:58
Většina policistů se zaměřuje spíše na Maiselovu ulici, než na okolní ulice.
15:54
Na Staroměstském náměstí probíhá pokojné setkání asi tisícovky lidí. Na pódium se postupně vystřídali političtí vězni (mezi nimi i Arnošt Lustig) s politickou garniturou. Hovoří také například Bohuslav Sobotka.
15:47
V Maiselově ulici je poměrně prázdno. Blokuje jí okolo třiceti policistů a čtyři antony. Policisté z ulice nikoho nevyhánějí, ale také nikoho nepouští dovnitř. Ulice bude zablokována do 17 hodin. Tehdy v ní vystoupí občanské sdružení Tolerance a občanská společnost.
15:44
Anarchisté se přesunuli do Pařížské ulice.
15:38
Anarchisté prošli Maiselovou ulicí a zastavili se v ulici Elišky Krásnohorské.
15:35
Zatímco na Palmovku míří policisté, výtržníci z ní už odcházejí.
15:32
V okolí Sokolovské ulice policisté nejprve zadrželi osobu pro podezření z propagece hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod a posléze při perlustraci asi dvousetčlenné skupiny zadrželi dalších třicet osob, u kterých zajistili zbraně. Jedná se zejména o teleskopické obušky, podomácku vyrobenou pyrotechniku, sekyrky, tyče ale třeba i plynovou pistoli. Zadržené policisté eskortovali na základní útvary policie, kde proti nim s největší pravděpodobností zahájí trestní řízení.
15:30
V Revoluční ulici křičí anarchisté antifašistická hesla. Pochod míří přes Staroměstské náměstí. Dav čítá okolo pětseti hlav.
15:21
Na akci se objevují i první zahraniční příslušníci. V davu anarchistů je slyšet slovenština a němčina.
15:11
Dopravní podnik postupně omezuje provoz metra trasy B. Výtržníci se totiž scházejí v metru Vysočanská a Palmovka.
15:10
Anarchisté pochodují do Dlouhé ulice.
15:08
U právnické fakulty postává okolo patnáctky neonacistů. V Pařížské ulici proti nim stojí anarchisté. Je jich okolo stovky. Od skupinky se odtrhnul jeden výtržník, který začal sprostě nadávat neonacistům. Uklidnit se ho snaží dopravní policie. Žádní další policisté na místě nejsou. Ulici blokují spíše občané.
15:06
V Maiselově ulici protestují lidé proti neonacismu. Na pořádek dohlíží Pohotovostní motorizovaná jednotka.
15:03
V okolí metra Palmovka se sešlo asi 200 neonacistů. Míří k nim policie.
14:55
U metra Náměstí Republiky se sešlo asi 150 příznivců anarchismu.
14:54
Policie zadržela na náměstí Republiky pět přívrženců neonacismu.
14:52
Na Staroměstské náměstí zamířilo několik set Židů. V rukou svírají vlajky Izraele, na kabátech mají připíchnuté žluté hvězdy.
14:46
Policie zabránila menší potyčce mezi neonacisty a anarchisty ve vestibulu metra na náměstí Republiky.
14:40
Ve Vysočanech bylo zatčeno 7 příznivců neonacismu. Výtržníci se přesunují do metra, které hlídají pořádkové jednotky. Okolo stanice podzemní dráhy parkuje asi 7 policejních vozů.
14:34
Akce u Staronové synagogy končí. Někteří účastníci se přesunují na Staroměstské náměstí, kde akce od tří hodin pokračuje. Většina lidí ale zůstává na místě. Židé mají na klopách typické žluté hvězdy, které jim rozdávají mladí aktivisté.
14:28
U Staronové synagogy je i historik Jan Wiener. DENÍKu se svěřil, že přijel, protože se stále cítí být Židem: "Židovská obec je v ohrožení a je mojí povinností tady být. Myslím, že kolem akce víří příliš velký mediální kolotoč. Ani vláda, ani město podle mého názoru nemá dostatek odvahy na to, aby se postavilo proti pochodu neonacistů otevřeně. Jako pamětníkovi mi to připadá velice trapné, nemastné a neslané, bez šťávy a bez chuti, stejně jako bramborovová kaše."
14:2O
Demonstrace proti neonacismu začala přes Staronovou synagogou s menším zpožděním.Před synagogou je plno příznivců židovství, okolní ulicejsou zablokovány, v některýchse tyčí i zátarasy. Představitelé židovské obce přivítali účastníky na shromáždění, promluvil k nim Karol Sidon. Přednesl také modlitbu, kterou přítomní po něm opakovali za pomoci rozdaných letáčků.Právě hovoří kardinál miroslav vlk, po něm bude následovat řeč Cyrila Svobody za Vládu ČR. Na místě jsoui zástupci sociální demokrácie, například. Přemysl Zaorálek a Bohuslav Sobotka. Akce se zúčastní ispousta osobností české kultury, například Tomáš Töpfer.
14:14
Na Staroměstském náměstí pořádá od tří do pěti hodin Židovská liberální unie kulturní program. Nejprve vystoupí ti, co přežili holokaust. Dorazí i spisovatel Arnošt Lustig. Okolo čtvrté hodiny se všichni společně pomodlí za zemřelé. Programu se zúčastní i politici a umělci, např. Svtopluk Karásekaprimátor Bém.
14:03
Na Staroměstském náměstí hlídkuje okolo stovky policistů. Jsou připraveny i 2 vozy rychlé záchranné služby.
13:58
Na Náměstí Republiky se sešlo asi 30 anarchistů. Těžkooděnci kontrolují vestibul metra. Ve vzduchu je i helikoptéra.
13:47
I třetí autobus pustili celníci přes hranice.
13:26
Policie kontroluje na hranicích podezřelá vozidla. Prohlédněte si fotogalerii ZDE!
13:17
Před Staronovou synagogou na Starém Městě se sešly první desítky demonstrantů.
13:15
Klementinum hlídá asi 20 těžkooděnců. Z této strany je cesta méně chráněná.
13:10
V Pařížské ulici stojí kolony policejních dodávek, jsou připraveny i obrněné policejní dodávky určené k převozu výtržníků do cely předběžného zadržení.
13:00
V Praze panuje špatné počasí, prší a fouká vítr, které může především turisty odradit od sledování pochodu. Déšť ale neodradí krajní příznivce pravice i levice od jejich záměru pochodovat městem.
12:50
Do České republiky míří z Německa dva autobusy plné pravicových extremistů. Třetí autobus s levicovými extremisty stojí na hraničním přechodu Hora Svatého Šebestiána. Autobusy byly zkontrolovány, ale pro jejich nevpuštění do země nebyl žádný zákonný důvod. I přesto je doprovází policie.
11:39
Ani na nádraží v pražských Holešovicích se zatím neonacisté nesjíždějí. V celém hlavním městě je vidět více policistů než neonacistů.
10:30
Na pražském Hlavním nádraží panuje klid. Provoz není kvůli příjezdu radikálů omezen, ani u informačního okénka o žádných omezeních dopravy neví. U hlavního vchodu se pohybuje hlídka 3 až 5 policistů.
8:06
V Praze byl v noci klid. Hlídky průběžně kontrolovaly noční město, ale k žádným zásahům nedošlo.

pátek, 9. 11.

20:06
Soudy se připravují na možnost zkráceného řízení, kdy mohou výtržníka odsoudit ještě během víkendu. Žalobce musí podezřelého neonacistu předat soudům do 24 hodin. Soudci mohou hned rozhodnout. Policisté mají k dispozici i cely předběžného zadržení.
19:23
Příslušníci jihočeské cizinecké a pohraniční policie jsou na jihočeských hranicích České republiky na příjezd extremistů připraveni. „Posílili jsme výkon služby, ale do této chvíle na všech přechodech vládne absolutní klid. O situaci budeme průběžně informovat,“ sdělila mluvčí Oblastního ředitelství Služby cizinecké a pohraniční policie České Budějovice Anna Stloukalová.

18:35

První strážníci už kvůli pochodu neonacistů vyšli do ulic.

18:07

Na sobotní nepovolený pochod neonacistů židovskou čtvrtí do Prahy se chystají i příznivci hnutí Národního odporu (NO) ze Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Tamní buňka je podle loňské zprávy Ministerstva vnitra jednou z nejaktivnějších buněk NO v republice. Z celé Vysočiny by mělo odjet 40 až 60 neonacistů.

16:22
Cestovní kanceláře nabádají turisty, aby se v sobotu kvůli demonstraci vyhnuli místům mezi bývalou židovskou čtvrtí a náměstím Republiky.

12:09

K zajištění klidu bude vulicích 1 100 policistů a 300 strážníků, situaci bude monitorovat vrtulník skamerou. Pražská záchranka vyčlení čtyři posádky, vpohotovosti budou i hasiči.

9:48
Úklidové čety Technické správy komunikací vyšly do ulic - a to za jediným účelem. Odklidit dlažební kosty ležící na ulici, které by případně mohly neonacistům sloužit k útokům. Fotogalerii z úklidu kostek si prohlédněte ZDE!

8.11.

Pražský městský soud po bezmála tříhodinovém jednání zamítl žaloby mladých Národních demokratů, kteří zpochybnili magistrátní zákaz jejich sobotních pochodů. Radikálové jsou rozhodnuti projít židovskou čtvrtí, hrozí násilí. Čtěte více: Soud zametl pod stůl žaloby Národních demokratů

Vzhledem kmnožícím se dotazům občanů na opatření spojená svzpomínkami na křišťálovou noc zřídil magistrát bezplatnou informační linku na telefonním čísle 800100991.

7.11.

Čeští neonacisté povolávají posily ze zahraničí. Čtěte více: Potvrzeno: Neonacisté verbují posily v zahraničí

5.11.

Neonacisté se nevzdávají pochodu v den výročí křišťálové noci, kdy v nacistickém Německu zemřely stovky Židů a tisíce skončily v koncentračních táborech. Čtěte více: Radikálové se stále nevzdávají pochodu Prahou

4.11.

Do čtvrtka 8. listopadu plánují pravicoví extremisté zveřejnit na svých internetových stránkách plán ohledně pochodu Prahou v den výročí protižidovského pogromu v nacistickém Německu 10. listopadu. Pochod plánují Mladí národní demokraté a to i přes to, že jim to soud v pátek 2. listopadu definitivně zakázal. Čtěte více: Extremisté do 8. listopadu oznámí svůj plán pochodu Prahou

3.11.

Magistrát se vůbec neměl zabývat oznámením pochodu, který na 10. listopadu, tedy vden smutného výročí Křišťálové noci, nahlásilo občanské sdružení Mladí národní demokraté. Vyplývá to ze závěru Nejvyššího správního soudu, který dnes zamítl kasační stížnost pražského magistrátu. Sdružení totiž vdobě, kdy nahlásilo pochod, nemělo registraci. Čtěte více: Magistrát neměl posuzovat žádost o pochod

2.11.

Soud definitivně zakazuje pochod neonacistů. Členové občanského sdružení Mladí národní demokraté nepodepsali svoji žalobu, kterou chtěli napadnout magistrátní zákaz pochodu na trase z Tychonovy ulice na Hradčanské náměstí. Čtěte více: Zákaz pochodu radikálů tentokrát platí

31.10.

Mladí národní demokraté, jejichž původní trasu pražským Židovským Městem magistrát zakázal, ohlásili úřadu jiné trasy pochodu. A pro jistotu jich vybrali hned osm.. Čtěte více: Radikálové trvají na náhradní trase

29.10.

Předseda Židovské liberální unie František Fendrych uvedl vrozhovoru pro Deník, že sŽidé nehodlají jen koukat na pochod neonacistů ulicemi bývalého Židovského Města.Čtěte více:Nejsme agresoři, pouze se bráníme

26.10.

Pražský magistrát se opět pokusil zakázat pochod neonacistů někdejší pražskou židovskou čtvrtí. Jenže právníci nad jeho kroky opět nevěřícně kroutí hlavou a varují, že rozhodnutí nic neřeší, neboť se týká formálního pochybení neonacistů, které může být rychle napraveno. Čtěte více: Právníci zpochybňují postup úřadu

25.10.

Pražští zastupitelé nesouhlasí s tím, aby neonacisté prošli pražskou židovskou čtvrtí. Čtěte více: Pochod neonacistů? Vina je na straně Prahy, tvrdí soud

ČSSD oznámila, že pochodu hodlá zabránit i vlastním tělem. Čtěte více: Proti pochodu neonacistů jsou sociální demokraté i Tlustého platforma

24.10.

Do sporu se zapojuje prezident Václav Klaus. Vyzývá úřady, aby pochod nedopustily. Čtěte více: Klaus: Zakažte pochod radikálů Prahou

Na 10. listopadu naplánovala pražská Židovská obecpietní shromáždění k uctění památky obětí křišťálové noci. Chce přitom zabránit průchodu neonacistů. Magistrát si chce stěžovat u Nejvyššího soudu.

23.10.

Soud zrušil zákaz magistrátu, který neonacistům zakazoval projít Prahou. Židovská liberální unice vyzývá k odporu proti pochodu neonacistů.

18.10.

Představitel mladých národních demokratů Aleš Sedláček prodává proti verdiktumagistrátu žalobu.

4.10.

Magistrát zakazuje neonacistům pochod. Tvrdí, že změna termínu je nepřípustná.

3.10.

Akce se přesouvá na 17. listopad. Alespoň tak to oznámily Mladí národní demokraté.


2.10.

Magistrát hledá způsob, jak zabránit pochodu neonacistů. Organizátory listopadového shromáždění hodlá během několika týdnů vyzvat k jednání. Vedení Prahy si také nechává zpracovávat právní expertízy a jedná s policií a ministerstvem vnitra. Čtěte více: Magistrát: Zabráníme pochodu neonacistů

1.10.

Židovská liberální unie oznamuje, že 10. listopadu uspořádá pietní shromáždění.

20.9.
Křišťálová noc. Právě tento den si vybrali neonacisté pro svůj pochod. Akce je nahlášená jako "protest proti účasti České republiky na okupaci Iráku". Magistrát tvrdí, že akci nemůže zakázat.

9.11.2007 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Salma Hayek
2 6

Chtěl sex i lesbické scény, ozvala se Salma Hayek, další oběť Weinsteina

Jídla v odpadcích ubude. Řetězce povinně pošlou neprodejné potraviny na charitu

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Ze 785 kilogramů potravin průměrného Čecha skončí ročně v odpadu až 200 kilo. Staří vyhazují méně jídla než mládež.

Praha slaví stříbrnou svatbu s UNESCO

/INFOGRAFIKA/ Před 25 lety se dostalo Praze mezinárodního uznání zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. Zařadila se tak například po bok kambodžského chrámového komplexu Angkor Vat, peruánského Machu Picchu, historického centra Říma nebo Yellow-stonského parku. Praha se spolu s historickým jádrem měst Telč a Český Krumlov stala první českou lokalitou zapsanou na tomto prestižním seznamu.

DOTYK.CZ

Bad Boy světové reklamy se vrátil. Oliviero Toscani je zpátky v Benettonu

Slavný tvůrce kontroverzních světových kampaní z 80. a 90. let se vrátil zpátky do firmy, která ho proslavila. Oliviero Toscani začíná opět vytvářet reklamní kampaně firmy United Colors of Benetton. A hned první kampaň jakoby připomínala nedávnou českou kauzu.

Kam zajít na nejlepší svařák. A za kolik?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Proklikejte si, kolik zaplatíte za dvě deci svařeného vína či punče na vánočních trzích na náměstích českých, moravských a slezských měst.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT