„Vzhledem k tomu, že 30. srpna mě pozval na schůzku premiér ČR Mirek Topolánek, se musím bohužel omluvit z mimořádného zasedání libereckého zastupitelstva,“ uvedla Kateřina Neumannová v e-mailu zastupitelům.

„Veškeré navržené body k jednání, které se týkají nového Organizačního výboru, budou řešeny na Výkonném výboru 10. září v 15 hodin,“ vzkázala Kateřina Neumannová.

Zastupitelé, kteří MS Liberec 2009 pořádají, nebudou mít možnost dozvědět se na zasedání postoje a informace prezidentky organizačního výboru. Zároveň jsou odmítnutím Kateřiny Neumannové překvapeni. „I když setkání u pana Topolánka je jistě důležité, domnívám se, že mimořádné zastupitelstvo, které se sejde kvůli okolnostem MS Liberec 2009, je v tuto chvíli důležitější,“ řecko pro Deník Lenka Halamová, která je předsedkyní zastupitelského klubu nejsilnější opoziční strany SOS pro Liberec. „Právě zastupitelé pořadatelského města by měli být informováni z úst osoby, která je nyní představitelkou mistrovství,“ zdůraznila Lenka Halamová.

Zastupitelé města Liberce na své zasedání pozvali také druhou stranu celého dění, zastoupenou Romanem Kumpoštem. Ten se veřejného jednání zúčastní. „Obdržel jsem pozvánku a před zastupitele samozřejmě předstoupím,“ potvrdil včera Deníku odvolaný ředitel organizačního výboru MS Liberec 2009 Roman Kumpošt.

Liberečtí zastupitelé svolali mimořádné zastupitelstvo v reakci na bouřlivé změny, které se udály ve vedení organizačního výboru mistrovství.

Ministerstvo školství si totiž více jak před měsícem vynutilo odvolání tehdejšího prezidenta Romana Kumpošta a na jeho místo nastoupila ministerstvem určená Kateřina Neumannová. Do organizačního výboru pak usedli další dva zástupci ministerstva.

Společně s Romanem Kumpoštem pak odešla většina ředitelů různých sekcí mistrovství, rozhodčí a mnoho dobrovolníků. Zastupitelé očekávají od zastupitelstva vyjasnění celé situace.