Revidovaná koaliční smlouva by měla obsahovat zejména to, co chtějí vládní strany stihnout do termínu konce svého volebního období, uvedl Stanjura. „Už nebudeme do nové koaliční smlouvy opisovat to, co se nám povedlo stihnout a prosadit do legislativního procesu," poznamenal. Podle Peake by výsledkem jednání měl být dokument, který bude obsahovat body, na které má „tato vláda čas, peníze a vůli".

Pracovní skupina, která podklady pro další jednání K9 připraví, bude ustavena ve čtvrtek. Do skupiny každá z koaličních stran jmenuje své zástupce.

Důraz bude kladen především na podporu ekonomického růstu a také snižování nákladů na státní administrativu, řekla po schůzce místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, která se dnešního jednání K9 za svou stranu také účastnila. Měněno podle ní nebude programové prohlášení vlády, ke kterému se hlásí všichni vládní poslanci, když dali koaličnímu kabinetu důvěru.

Akcenty a zdůraznění

„Chceme si prohlédnout to, co ještě zbývá, a říct si, zda to zůstává prioritou, zda v časovém intervalu do května 2014 jsme schopni to zvládnout. Nečekejme nové převratné věci, spíš akcenty a zdůraznění," vysvětlil záměr vládních politiků Stanjura.

Vládní politici se dnes krátce dotkli také otázky obsazení křesla ministra dopravy, které ke 3. prosinci opustí Pavel Dobeš. Zástupci strany LIDEM, která má právo ministra nominovat, se v nejbližší době sejdou s premiérem Petrem Nečasem a budou s ním věc projednávat. Peake už novinářům řekla, že má několik možných návrhů, členů LIDEM i nestraníků.

„Nás jako koaličního partnera těší, že nás do toho nezatahovali," poznamenal k problematice ministra dopravy šéf poslanců TOP 09 Gazdík. Personálními otázkami, například přerozdělením resortů, jejichž stranické obsazení je součástí koaliční smlouvy, se ale dnešní K9 podle Stanjury, Gazdíka i Peake vůbec nezabývala.