Magické datum 11. 11. 2011 je tady. Vizionářka Solara očekává posun ve vědomí planety, ve Španělsku hrají nevidomí o 11 milionů eur a Jihokorejky zaplavují porodnice, aby svým dětem dopřály k narozeninám nášup jedniček. Jára Cimrman by měl radost. Sám totiž apeloval na rodiče s vysokým inteligenčním kvocientem, u nichž je nebezpečí, že přivedou na svět génia, aby těhotenství s ohledem na to plánovali – školáci si pak totiž ušetří práci s nezapamatovatelnými daty narozenin význačných osobností. A že jich bude jako máku. Podle numeroložky Elišky Fandovské totiž budou ti, kdo dnes přijdou na svět, rození vůdci.

Datum 11. 11. 2011 nechává chladným málokterého numerologa. Na čem se vlastně výklad čísel zakládá?
Každé číslo patří některé planetě sluneční soustavy. Jednička je slunce, tedy její střed. Proto číslo znamená sebestřednost, a to i v dobrém slova smyslu jako vědomí sebe sama. Symbolizuje také náš rozum a mužskou složku osobnosti. Oproti tomu dvojka je luna, tedy naše instinktivní potřeby a ženská stránka. Základem je, že sečteme číslovky data narození. Číslo, které vyjde, je pro člověka číslem osudovým. Jeho energii bude moci používat celý svůj život.

A když tuto metodu vztáhneme na dnešní den?
Šest jedniček a dvojka nám dávají osm. Toto číslo je, co se planet týče, Uran a Pluto. Uran má rychlost, schopnost proměn a kreativitu, zatímco Pluto je síla a schopnost dotahovat věci do konce i přes časové překážky. Pluto zkrátka dotáhne věci, kam chce, i kdyby mu to mělo trvat jakkoliv dlouho. Osmička tedy dává velkou sílu a jde o číslo velící.

Jakou roli v datu hrají jedničky?
Je to čas vhodný pro aktivity, které člověk dělá sám. Pro individualisty a ty, kdo se chtějí o něčem rozhodnout, do něčeho se pustit se vší energií a silou, to je výborný den. Nehodí se ale na velkou spolupráci ani pro uzavírání sňatků. Jedniček je tam totiž příliš. Manželé se stále budou přetahovat o to, kdo bude ve vztahu velet. V noci ze čtvrtka na pátek je navíc úplněk, který má vliv i noc předem a poté. Během té doby je naše citová rovnováha narušená. Rozum a cit jdou jiným směrem. Dnešek se proto nehodí k oslavám nebo dohodám, protože každý bude stát na svém stanovisku a kompromisy jsou téměř nemožné.

Mnozí rodiče touží po tom, aby se jejich dítě narodilo právě v tento neobvyklý den. Co budou mít ti, kteří dnes přijdou na svět, ve vínku?
Obrovskou sílu se prosadit a usilovat o to, aby všechno bylo po jejich. Na rodičích proto zůstane úkol včlenit je do kolektivu, aby děti vnímaly i někoho jiného, než jsou ony samy. Šest jedniček dává zdraví, odolnost a vitalitu, takže děti narozené v tomto datu nebudou mít téměř žádné zdravotní problémy, a pokud ano, lehce je zvládnou. Takové lidi hned tak něco neporazí, budou silní a stateční, rození vůdcové. Musí ovšem trénovat sociální inteligenci.

Znásobí nějak sílu data chvíle jedenáct minut po jedenácté?
To ještě bude celou věc potencovat. V tuhle chvíli by bylo dobré si spíše sednout, dát si šálek čaje a přemýšlet, než se pouštět do nějakých akcí. Mohli bychom totiž říct i něco, co by nás pak mrzelo, a pokazili bychom si věci, které by jinak měly dobrý průběh. Objevuje se totiž touha říci, co si o něčem myslíme. A to je někdy lepší v rámci mezilidských vztahů trochu upravit nebo si nechat na později.

Kdy bude podobně neobvyklé datum, jako to dnešní?
12. 12. 2012. Dvanáctka je ve velké arkáně tarotu karta, která se jmenuje viselec. Symbolizuje smíření s nevyhnutelným, s tím, co nemůžeme změnit. Datum se skládá jen z jedniček a dvojek, tedy ze základní dvojice slunce – luna, mužské a ženské části bytosti.

Bude se tedy hodit na svatby více než dnešek?
Určitě. Dvojky budou v rovnováze s jedničkami. To znamená možnost kompromisu. Oběma lidem na vztahu bude záležet. Když je rozum a cit v rovnováze, vede to k nejlepším možným výsledkům. A rodiče dětí, které se 12. 12. narodí, budou mít dobrý vztah a vzájemnou podporu. To je pro budoucí život ta nejlepší možná výbava.

Jde obecně říci, která data se ke sňatku hodí nejvíce?
Měly by tam být jedničky a dvojky v rovnováze. Dále by neměla chybět pětka a šestka. Pětka vnáší do života radost, schopnost pouštět se do nových věcí a kladný vztah ke společnosti. Šestka, to jsou záležitosti láskyplné a rodinné. Dává tak radost ze života, schopnost se do někoho nebo do něčeho zamilovat. Proto je vhodné červnové nebo květnové datum – třeba 6. 5. nebo 5. 6.

Magické data ale nefascinují jen snoubence…
Už dlouhou dobu lákají i v dalších oblastech. Alžběta II. své námořní aktivity plánovala podle dvorního astrologa podle toho, jak byly nakloněny hvězdy. Podařilo se jí tak porazit obrovskou španělskou armádu a stala se pánem zámořských kolonií.

Máme v české historii nějaké milníky, které se udály v numerologicky zajímavých datech?
Vzpomeňme třeba na rok 1212, kdy byla vydána Zlatá bula sicilská udělující dědičný titul českých králů. A v České historii vůbec hrají velkou roli data s osmičkou. Ta jsou pro nás zásadní – například 1278 bitva na Moravském poli, bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620, 1918 založení republiky, 1938 zabrání pohraničí Hitlerem, 1948 únorové vítězství pracujícího lidu. Osmička je zkrátka pro Česko zlomová.

Výrazné kombinace čísel se objevují i u celosvětově významných událostí. Třeba 11. 9. 2001.
Přesně tak. Tam bylo opět mnoho jedniček. Navíc je tu devítka, tedy planeta Neptun, která s sebou nese iluzi mámení. Když se někde objeví devítka, je třeba si uvědomit, že skutečnost je odlišná od zdání. A to se u Dvojčat skutečně prokázalo – dodnes se spekuluje, kdo za tím vlastně stojí. Devítka přináší intuici, poznání, fantazii, zároveň u ní ale chybí smysl pro realitu. Podívejme se na vlnu svateb 9. 9. 1999. To byly sňatky uzavírané z velké romantické lásky. A je otázka, zda se ti lidé dokázali vyrovnat s všední realitou života nebo ne. Z praxe vím, že rozpadů takových sňatků je poměrně hodně. Proto se číslo nehodí pro vytrvalou každodenní práci na něčem, což manželství je.