Ten přežil jen díky okamžité první pomoci a následné operaci vhavířovské nemocnici. Důvodem odročení byla skutečnost, že muž, který ovlásek unikl smrti, zmizel. Dokonce ani nepřevzal předvolání ksoudu. Trestní senát již požádal opomoc policii.

Podle posledních informací sedotyčný nachází vubytovně Hotelového domu Merkur vHavířově, kde mu bude soudní obsílka oficiálně předána. Pokud by se ani poté kjednání nedostavil, čekala by jej mnohatisícové pokuta, vkrajním případě izatčení.

Knásilnosti došlo 27.července loňského roku vbytě na ulici Jana Wericha vHavířově-Městě, kde oběť tehdy žila. Často se uní scházela pochybná společnost holdující alkoholu. Osudného dne vypili pět litrů vína a litr vodky. Pak nájemník vyčetl Strompovi, že mu nevrátil dřívější dluh ve výši tisíc korun. Během stupňující se hádky Stromp popadl krejčovské nůžky ležící na stolku a přítele třikrát bodl. Jedna zran zasáhlasrdce.

Vážně zraněný muž svíce než třemi a půl promile alkoholu vkrvi přežil díky rychlému příjezdu sanitky, profesionálně poskytnuté první pomoci a následnému zákroku expertů zhavířovské nemocnice. Přestože zdravotnické zařízení operace srdce neprovádělo, vdané chvíli kní muselo přistoupit. Bylo totiž jasné, že pacient by převoz na specializované pracoviště nepřežil.

Hlavní líčení by mělo pokračovat vpolovině února. Stromp se kčinu přiznal. „Jsme velmi dobří kamarádi. Nechtěl jsem mu ublížit. Moc mě to mrzí. Byl to asi zkrat,“ prohlásil před soudem. Za pokus ovraždu hrozí deset až patnáct let vězení.