Upíří sklony

Nejnovější zájemce o prezidentský úřad pojal kampaň zjevně jako recesi. Na svém webu mimo jiné uvádí, že má upíří sklony a paroduje způsob, kterým se prezentují uchazeči o Hrad. Lidí, kteří mají zájem o prezidentský úřad v posledních týdnech několik přibylo a je jich už více než desítka. Česko poprvé zažívá kampaň před přímou volbou prezidenta, která umožňuje lidem, aby se sami hlásili do prezidentského klání a snažili se sehnat počet potřebný počet podpisů pro svou kandidaturu.

„Svou kandidaturou plně podporuji obnovu konstituční monarchie v České republice a návrat právoplatného českého krále," uvedl Adamec ve zprávě, kterou rozeslal médiím. Na svém webu pak uvedl, že svými monarchistickými myšlenkami si zřejmě zadělal na neúspěch v přímé volbě, svou vizi ale prý přesto chtěl občanům představit.

„I přesto, že se nacházíme v Hongkongu, kde kvůli naší přítomnosti v ČR musím pozastavit činnost našeho hongkongského studia a do voleb jdu bez jediného podpisu na petičních arších a financí, věřím že mé rozhodnutí vás bude motivovat k uskutečnění této pozitivní a zásadní změny v našem systému," uvedl Adamec na svém webu.

Žije v Hongkongu

Devětatřicetiletý Adamec žije dlouhodobě v čínském Hongkongu. Své skulptury ale vystavuje i v Česku. V rámci svého projektu Akupunktura Země vytvořil desítky soch v různých zemích světa.

Rozhodnutím kandidovat na prezidenta vzbudil v minulých dnech pozornost také pedagog a hudební skladatel Vladimír Franz. Vysokoškolský profesor, který je známý výrazným tetováním na obličeji, ale svou kandidaturu míní vážně. Dnes spustil svůj volební web a popsal, podle jakých zásad by se měl prezident chovat.

Už dříve o svém záměru kandidovat na Hrad hovořil zpěvák a herec Vojtěch Dyk, kterému ale v době prezidentské volby nebude čtyřicet let a nesplňuje tak zákonný požadavek na věk prezidenta. Oficiálním kandidátem na prezidenta se může stát jen uchazeč, který získá podpisy 50.000 občanů, nebo ho nominuje potřebný počet poslanců či senátorů.