"ODS je stranou pro všechny aktivní a zodpovědné lidi. Důkazem je i to, že do senátních voleb nominujeme jak nezávislou úspěšnou podnikatelku, tak zkušenou a populární komunální političku. Obě dámy mají mou plnou podporu," uvedl předseda pražské ODS Filip Humplík.

Zakládající členka ODS Šorfová bude kandidovat ve volebním obvodu číslo 19. Bývalá starostka Prahy 11 z let 2002 až 2006 patřila mezi politiky, kteří byli sledováni najatou agenturou v kauze sledování politiků na Jižním Městě - patřila ke kritikům poměrů na tamní radnici. "V životě i v politice jsem zažila pády i vzestupy. O hodnotách, které vyznávám, jsem nikdy nemusela pochybovat. Jako zakládající členka ODS budu hájit vždy liberálně-konzervativní názory," uvedla.

V obvodě 22 pak za ODS bude kandidovat podnikatelka a zakladatelka České asociace úklidu a čištění Irena Bartoňová Pálková. "Své zkušenosti z byznysu plánuji v Senátu zúročit ve prospěch všech slušných podnikatelů, kterým tato vláda neustálými regulacemi hází klacky pod nohy a nenechá je v klidu pracovat," uvedla Bartoňová Pálková.