"Američané naší církvi v minulosti také mnohokrát pomohli, a nyní je dobrá příležitost, jak jim to alespoň částečně oplatit. Hurikán navíc zasáhl oblast, která je domovem mnoha našich krajanů, o to víc má pomoc z ČR pro místní komunitu smysl," řekl generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

Do finanční pomoci z Česka se zapojila ČBK, Charita ČR, Arcibiskupství pražské, Arcidiecézní charita Olomouc, Arcidiecézní charita Praha, Charita Kyjov a Charita Otrokovice. Informoval o tom mluvčí České biskupské konference (ČBK) František Jemelka. 

Čeští katolíci připomínají, že při povodních v 90. letech se Morava dočkala vydatné pomoci od katolíků z americké strany. Na podzim 2001 naopak peníze do USA poslala česká Charita ‒ po událostech 11. září byla iniciována sbírka, jež vynesla částku přesahující 100 tisíc korun, které pak přes Charitu putovaly do Spojených států.

Lidé, kteří se chtějí k pomoci přidat, mohou využít korunový sbírkový účet Charity ČR číslo 55660022/0800 u ČS, VS 5150. Odhaduje se, že celkové náklady na obnovu zdevastovaných území budou vyšší než 120 miliard dolarů. K tragédii se vyjádřil i papež František, který ve čtvrtek zaslal arcibiskupovi arcidiecéze Galveston-Houston kardinálu Danielovi Nicholasi DiNardovi soustrastné poselství.