Jeho i čtyřicítku dětí ve středu na táboře překvapila ministryně školství Kateřina Valachová společně s Jaromírem Jágrem a jeho přítelkyní Veronikou Kopřivovou. Slavný hokejista tentokrát nechal brusle doma, ale bez pohybu se návštěva pochopitelně neobešla. A nešlo o jen tak nějaké hýbání. Jaromír Jágr si s dětmi zasoutěžil v házení létajícím talířem, chůzi po napnutém laně či v obřím mikádu. Obdivoval také, jak táborníci zvládají první pomoc a základy zdravovědy.

„Děti by se měly hýbat a něco dělat. Pokud je k tomu můžu motivovat nebo jim tady jen zpříjemnit den, tak to rád udělám," řekl Jágr, o jehož příjezdu děti až do poslední chvíle nic netušily.

Dvakrát do roka pořádá tábor písecké sdružení rodičů dětí s diabetem a celiakií Diacel. „Setkala jsem se s Diacelem před časem na výtvarné soutěži a slíbila, že na některý tábor přijedu," vysvětlila důvod své návštěvy Kateřina Valachová, která dětem přivezla obří dar plný her. Hosté s nimi strávili dvě hodiny, během kterých se seznámili s jejich programem přizpůsobeným zdravotnímu omezení.

„Jako malá jsem na letní tábory jezdila moc ráda. Sportovní disciplíny mě bavily," poznamenala ministryně Valachová. Na závěr Jarda Jágr zavinšoval dětem krásné prázdniny. „Přál bych jim, aby měly aspoň deset měsíců," smál se a vážně dodal: „Hlavně ale dětem přeji, aby byly zdravé a mohly si život naplno užít."